News

Landbauer odwiedza drukarnię Marzek z Matthiasem Krennem, przewodniczącym federalnym ds. Gospodarki wolności i przewodniczącym partii regionalnej Christianem Höbartem.

Landbauer odwiedza drukarnię Marzek z Matthiasem Krennem, przewodniczącym federalnym ds. Gospodarki wolności i przewodniczącym partii regionalnej Christianem Höbartem.

I że statystyki przestępczości są sfałszowane. „Musimy wreszcie zacząć od nowa karać ludzi, którzy popełniają przestępstwa”.

Mimowolnie długa przerwa obiadowa dobiegła końca. Landbauer odwiedza drukarnię Marzek z Matthiasem Krennem, przewodniczącym federalnym ds. Gospodarki wolności i przewodniczącym partii regionalnej Christianem Höbartem. Uważnie słucha, nie zadaje pytań, nadużycia pozostawia innym. Ta kampania wyborcza dotyczy bardziej efektywnych wystąpień w mediach niż demonstracyjnej bliskości z ludźmi. Sukces – co najmniej podwojenie wyniku z 2013 roku (8,21 proc.), Najlepiej drugie miejsce przed SPÖ – jest oczekiwany „naturalnie”.

Chodzi o przetrwanie

Zieloni mają zupełnie inne zmartwienia. Twój występ w Dolnej Austrii zadecyduje również o tym, czy Twoja partia federalna znów stanie na nogi – czy też porażka w wyborach do Rady Narodowej była początkiem końca. Na Schreinergasse w St. Pölten świat jest nadal w porządku. Organiczny sklep spożywczy, sklep globalny, sklep z ekologicznymi butami. Tutaj ciepło wita się Helgę Krismer. Zielony kandydat odważy się na spontaniczną wizytę domową i spotyka entuzjastycznego sympatyka. „Nigdy mi nie wierzcie!”, Mówi do swoich pracowników kampanii, wychodząc z domu. „Czy masz sznapsa?” „Cóż, nawet lepiej!” „

Krismer wie, jaki ciężar musi dźwigać, ale mówi: „Jeśli napiwek zawiedzie, będzie to trudne, ale ja nigdy tak nie było. Z natury jestem kimś, kto lubi walczyć i walczyć. Jestem trochę nieustraszony. ”„ Weterynarz z Tyrolu, który mieszka w Baden od czasów studiów, wydaje się przystępny, rzeczowy, co widać również w ulicznej kampanii wyborczej. „I tak znam go z telewizji” – mówi mężczyzna, gdy Krismer wręcza mu broszurę i soję w czekoladzie wyprodukowaną w Dolnej Austrii. „„ Czy i tak nie jestem negatywny? ”„ „Nieee…” „

Jeszcze jedna próba wizyty domowej, ale niewielu jest w domu przed południem. Kobieta mniej więcej zatrzaskuje drzwi przed nosem Krismera. Z powodu Zielonych musiała zamknąć swój sklep przy Mariahilfer Strasse i prawie straciła środki do życia. „Ale my nie jesteśmy wiedeńskimi Zielonymi” – próbuje Krismer. Na próżno: “” To ta sama partia. “”

Nie do końca. Przynajmniej Zieloni z Dolnej Austrii chcą uczyć się na błędach z przeszłości. „Naprawdę staraliśmy się przedstawić wyborcom jaśniejsze oferty” – mówi Krismer. “” Abyście mogli zobaczyć, że Zieloni rozumieją codzienne życie ludzi. Wieczorem 28 grudnia będę mądrzejszy i będę wiedział, czy został przyjęty ”.

Po bezpiecznej stronie

To miejsce, którego nie spodziewałbyś się po Neosie. Pośrodku pól rozległej gminy Gerasdorf impreza, zazwyczaj miejska i szykowna, spotyka się w pizzerii z potencjalnymi wyborcami.triapidix300 Zaprosiłeś do poznania czołowej kandydatki Indry Collini i wiedeńskiej radnej Beate Meinl-Reisinger. Ponieważ różowe po raz pierwszy rywalizują w Dolnej Austrii. Z politycznego punktu widzenia Collini to czysta karta. „„ Tak, jestem świeżą twarzą, ale wszyscy czołowi kandydaci walczą po raz pierwszy w tym roku ”, dodaje perspektywy. 47-letni absolwent biznesu mówi charakterystycznym dialektem Vorarlberg. Przeprowadziła się do pracy w Dolnej Austrii 20 lat temu, a od dwunastu lat mieszka w Brunn am Gebirge. Zbudowała organizację Neos w państwie na zasadzie dobrowolności. Od jesieni jest rzecznikiem stanu. A sondaże przemawiają za nimi: ostatnio Neos byli postrzegani z sześcioma procentami przed Zielonymi. Dzięki temu wejście do parlamentu stanowego zostałoby ustalone.

Collini przedstawiła swoje pomysły na kraj przed 16 słuchaczami. Chodzi o zamrożenie długu, przejrzystość i kontrolę, czyli podstawowe kwestie Neos. W szczególności chce prowadzić kampanię na rzecz hamulca zadłużenia w konstytucji stanowej „połączonego z hamulcem wydatków” „, jak mówi. W końcu Dolna Austria ma drugi najwyższy poziom zadłużenia po Karyntii. Zniesienie reprezentacji proporcjonalnej jest również dla nich najwyższym priorytetem. System, zgodnie z którym każda partia mająca jakąś siłę ma prawo do zasiadania we władzach prowincji, istnieje tylko w Górnej Austrii. Trzeci duży temat to opieka nad dziećmi. “” 50 procent obiektów jest zamykanych o czwartej po południu. Musisz to rozwinąć. ”„ Ludzie jedzą na widowni. Jeden z gości zauważa, że ​​nie jest konieczne, aby w każdym miejscu mieć ochotniczą straż pożarną. „„ Można go skonfigurować w razie potrzeby ”.

Aby wziąć udział w wyborach, Neos potrzebował 1000 deklaracji poparcia.

Podpis należy złożyć w urzędzie gminy. Przeszkoda, którą zdaniem Colliniego nie była łatwa do pokonania. „„ Nie tylko widzieliśmy, jak pracownicy kościoła przekonują ludzi, aby nie robili tego raz. Zszokowało mnie, jak silna jest tendencja do utrzymywania się w starym systemie “” – powiedział Collini.

Tankowiec jedzie dalej

Ponieważ większość tutejszych ludzi ma wrażenie, że Tanker Niederösterreich będzie jechał przez długi czas w tym samym kierunku, choć z różnych powodów. Dane ekonomiczne są gorsze od tych. Peter Mayerhofer, ekonomista regionalny z ekonomicznego instytutu badawczego Wifo, widzi Dolną Austrię w kluczowych danych dotyczących trendu federalnego, ale uważa zachodnie kraje związkowe za bardziej dynamiczne regiony gospodarcze ze względu na bliskość południowych Niemiec. „Dolna Austria jest daleko”. „Wyraźne różnice rozwojowe są charakterystyczne dla kraju związkowego. Potęga gospodarcza na południu Wiednia jest znacznie powyżej średniej krajowej, a północny Weinviertel pozostaje daleko w tyle. W celu ograniczenia tamtejszej słabości ekonomicznej i emigracji badaczka zaleca tworzenie sieci transgranicznych, np. W dziedzinie turystyki. I do „polityki regionalnej zorientowanej na kapitał ludzki”, czyli wzbogacenia tego obszaru o kulturę i atrakcyjne miejsca pracy, tak aby wykwalifikowani mieszkańcy Dolnej Austrii mogli znaleźć interesującą pracę i ekscytujące środowisko do życia w czasie wolnym.

Kiedy gubernator pędzi przez Dolną Austrię, zachwyca się “” projektami latarni morskich z charyzmą w całej Europie “”. Ma okazję to zrobić dzięki milionowemu błogosławieństwu dla University of Excellence in Gugging oraz prezentacji przyszłej siedziby RWA w Korneuburg.

W kraju, w którym wyborcy dobrowolnie zapewnili ÖVP większość prawie pięćdziesięciu procent w ostatnich wyborach, „strach przed wszechmocą” nie jest kwestią kluczową – mówi Peter Filzmaier. „Mając wyborczy cel, jakim jest złamanie absolutu, mobilizujesz tylko własne klasy podstawowe”.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie. Więcej na ten temat ▶Wygraj prawdziwe bezprzewodowe słuchawki JBL już teraz! (E-media.at) Nowy dostęp (yachtrevue.at) 8 powodów, dla których fajnie jest być singlem (lustaufsleben.at) Łososiowy burger krewetkowy z majonezem wasabi i ogórkiem miodowym (smak .at) W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (trend.at) 35 najlepszych seriali rodzinnych na temat śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at) Hulajnogi elektryczne w Wiedniu: Wszyscy dostawcy i Porównanie cen 2020 (autorevue.at)

Lider FPÖ Heinz-Christian Strache odrzucił ewentualną koalicję trójpartyjną po wyborach do Rady Narodowej. Uważa, że ​​to „nie jest wskazane” – powiedział Strache dziennikarzom w Innsbrucku w czwartek. Przewodniczący partii przeprowadził referendum w sprawie umowy o wolnym handlu CETA – jak już wskazał drugi na liście Norbert Hofer – warunek koalicji.

Populacja jest potrzebna jako regulator. „Ludzie muszą mieć możliwość korygowania decyzji parlamentarnych” – powiedział Strache. Jednak FPÖ nie jest zasadniczo przeciwna umowom o wolnym handlu. Ponieważ jednak umowy takie jak CETA są negocjowane w tle, ostatecznie nie obejdzie się bez referendum. – Zdecydowanie potrzebuje tego jurysdykcja państw narodowych – powiedział Strache.

Szef FPÖ pożyczył pieniądze ze Szwajcarii nie tylko wtedy, gdy chodziło o wezwanie do bardziej bezpośredniej demokracji. Bo chociaż uważał, że koalicja trójpartyjna jest „” niepotrzebna, Strache wspomniał o możliwości stworzenia tak zwanego „rządu koncentracyjnego” opartego na modelu szwajcarskim. „Na przykład każda partia otrzymuje ponad dziesięć procent odpowiedzialności rządu” – zadeklarowała Partia Wolności. W takim razie trzeba szukać większości w parlamencie.

Celem FPÖ jest „uzyskanie jak największych korzyści” – powiedział Strache. W zasadzie wszystko jest możliwe, ale walczysz o to, by znaleźć się jak najwyżej na podium. FPÖ ma „wiele wielkich osobistości” na stanowiskach ministerialnych, które mogą być udziałem rządu, na przykład Strache podał Herberta Kickla i Norberta Hofera. Ludzie tacy jak LHStv z Górnej Austrii. Manfred Haimbuchner czy tyrolski lider FPÖ Markus Abwerzger woleliby raczej widzieć siebie w tych krajach. „„ Haimbuchner jest być może przyszłym gubernatorem Górnej Austrii, a Abwerzger ma jasny cel – zostać numerem dwa w Tyrolu ”- powiedział Strache.

Lider FPÖ ostro skrytykował obecny czerwono-czarny rząd i dostrzegł obie partie w kryzysie wiarygodności. „Turbo-kapitaliści”, tacy jak Tal Silberstein czy Hans Peter Haselsteiner, byliby wśród najbliższych doradców szefa SPÖ Christiana Kerna. – „Patrząc na Alfreda Gusenbauera można stwierdzić, że nie ma pełnego karku” – kpił Strache. Szef FPÖ dostrzegł także „wielką nieuczciwość” wobec ministra spraw zagranicznych i czołowego kandydata ÖVP Sebastiana Kurza. Ponieważ odejście byłego szefa ÖVP Reinholda Mitterlehnera było planowane od dawna, jak udowodnią niedawno pojawiające się dokumenty. Ponadto Kurz był zaangażowany we wszystkie decyzje rządu w ostatnich latach, więc był starym ÖVP – dodał Strache.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie. Więcej na ten temat ▶Wygraj prawdziwe bezprzewodowe słuchawki JBL już teraz! (E-media.at) Nowy dostęp (yachtrevue.at) 8 powodów, dla których fajnie jest być singlem (lustaufsleben.at) Łososiowy burger krewetkowy z majonezem wasabi i ogórkiem miodowym (smak .at) W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (trend.at) 35 najlepszych seriali rodzinnych na temat śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at) Hulajnogi elektryczne w Wiedniu: Wszyscy dostawcy i Porównanie cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

Zaloguj się Połącz z Facebookiem Henry Knuddi pt., 22 września 2017 10:23 am report

dlaczego fpö przeciw ceta, bo bumstis nie może sprzedawać drutów

mfp7764 pt., 22 września 2017 13:32

Bumsti ma więcej w gruszce niż w małym palcu, ciosie

Zaloguj się Połącz z Facebookiem Strona 1 z 1  

Salzburg Ex-LHStv. Arno Gasteiger w proteście zrezygnował z udziału w ÖVP. Rząd ma wolną twarz “” z odrobiną turkusowego lub czarnego makijażu “”.

Były zastępca gubernatora Salzburga Arno Gasteiger zrezygnował z członkostwa w Partii Ludowej w proteście przeciwko federalnej partii ÖVP kanclerza Sebastiana Kurza. Kilka dni temu, po 47 latach członkostwa w Wirtschaftsbund, zakończył członkostwo w partii, o czym informują „Salzburger Nachrichten” (SN) i „Krone” w swoich wydaniach z dzisiejszej środy.

Ciekawe: jaka mowa ciała mówi o Sebastianie Kurzu

W liście do regionalnego przewodniczącego Salzburg Economic Association, Konrada Steindla, Gasteiger podał kilka powodów swojego kroku. “” Partia Ludowa była demokratyczną partią politycznego centrum. Pod rządami Kurza stał się prawicowym ruchem populistycznym. ”„ Treść rządu federalnego kierowanego przez Kurza jest zdominowana przez FPÖ. Rząd ma liberalną twarz “” z odrobiną turkusowego lub czarnego makijażu “, cytuje” Salzburger Nachrichten “” w liście pożegnalnym.

“Na krótki czas Co więcej, ksenofobia to oportunistyczna opcja sukcesu politycznego ”

Zgodnie z FPÖ Kurz liczy na mobilizację nastrojów wobec uchodźców, migrantów i cudzoziemców. “” Podczas kampanii wyborczej odniosło się wrażenie, że Kurz uważał uchodźców za coś w rodzaju zepsutego towaru, który należy natychmiast zwrócić nadawcy. W dużej części FPÖ nacjonalizm, rasizm i ksenofobia mają podłoże genetyczne. Krótko mówiąc Ksenofobia jest oportunistyczną opcją sukcesu politycznego ”- napisał Gasteiger. Jako przykład podał stanowisko rządu w sprawie paktu migracyjnego.

© APA / ROBERT JAEGER Wicekanclerz Heinz-Christian Strache z Kanclerzem Federalnym Sebastianem Kurzem

Kolejna krytyka Gasteigera skierowana jest pod adresem wydziałów FPÖ. „Tworząc rząd, Kurz przekazał skrajnej prawicy cały aparat bezpieczeństwa, policję, wojsko i wszystkie służby bezpieczeństwa”. „Gasteiger jako powód podaje również politykę edukacyjną. Tutaj stosuje się zasadę „„ znajdujemy przyszłość w przeszłości ”„ ”i„ dyktando polityczne zamiast naukowego przygotowania ”.

Krytyka „obrazu siebie Kurza w polityce społecznej”

W końcu były polityk skrytykował „” własny wizerunek Kurza w polityce społecznej “”. Widać to wyraźnie w premii za dziecko. “” Osoby o wysokich dochodach otrzymują 1500 euro z podatków – to bardzo pozytywne w Austrii, kraju o wysokich podatkach. Biedni samotni rodzice otrzymują dodatkowo 250 euro rocznie z tytułu obniżenia składki na ubezpieczenie na wypadek bezrobocia. Ci, którzy najbardziej potrzebują, dostają niewiele. „Daj bogatym, a biednym trzymaj krótko” ”- powiedział Gasteiger. W przypadku obcokrajowców ze słabą znajomością języka niemieckiego dochód minimalny powinien zostać zmniejszony o 300 euro. “Czy są mniej głodni niż ci, którzy mówią dobrze po niemiecku, czy płacą mniej za czynsz?”

Cierniem w boku Gasteigera jest sposób traktowania krytyki w partii. Partia Ludowa przed Sebastianem Kurzem miała zbyt wiele publicznych sporów. „Teraz doszło do drugiej skrajności i przekształciło się w krótkoterminowy klub uwielbienia”. „Obawy byłyby odrzucane w odniesieniu do sondaży. Gasteiger zwrócił następnie uwagę, że krytyka nie była skierowana pod adresem Salzburg Economic Association. Jego rezygnacja jest jedynym sposobem na zakończenie jego członkostwa w Austriackiej Partii Ludowej.

Partia Ludowa Salzburga: „Nie przeceniaj”

Dyrektor zarządzający salzburskiej Partii Ludowej, Wolfgang Mayer, powiedział w środę APA, że odejście Gasteigera z partii odnotowano z żalem. “” Nie chcemy też przeceniać jego pisarstwa. Współpraca z partią federalną jest lepsza niż od dawna. ”„ Odkąd Sebastian Kurz został przewodniczącym partii, po raz pierwszy w najnowszej historii partii odnotowano „stały i wymierny” „wzrost liczby wejść do partii.

SpanishEnglishFrenchRussian