News

Landbauer, Özgürlük Ekonomisi Federal Başkanı Matthias Krenn ve Bölgesel Parti Başkanı Christian Höbart ile birlikte Marzek matbaasını ziyaret etti.

Landbauer, Özgürlük Ekonomisi Federal Başkanı Matthias Krenn ve Bölgesel Parti Başkanı Christian Höbart ile birlikte Marzek matbaasını ziyaret etti.

Ve suç istatistiklerinin sahte olduğunu. “Suç işleyenleri cezalandırmaya nihayet yeniden başlamalıyız.” “

İstemeden uzun öğle yemeği molası sona erdi. Landbauer, Özgürlük Ekonomisi Federal Başkanı Matthias Krenn ve Bölgesel Parti Başkanı Christian Höbart ile birlikte Marzek matbaasını ziyaret etti. Dikkatle dinler, soru sormaz, istismarı başkalarına bırakır. Bu seçim kampanyası, insanlara gösterici yakınlıktan çok etkili medya görünümleriyle ilgilidir. Bir başarı – 2013’ün sonucunun en az iki katına çıkması (yüzde 8,21), tercihen SPÖ’nün önünde ikinci sırada – “” doğal olarak “” bekleniyor.

Hayatta kalmakla ilgili

Yeşillerin endişelenmesi gereken tamamen farklı endişeler var. Aşağı Avusturya’daki performansınız, federal partinizin yeniden ayağa kalkıp dayanmayacağını veya Ulusal Konsey seçimindeki başarısızlığınızın sonun başlangıcı olup olmadığını da belirleyecektir. St. Pölten’deki Schreinergasse’de dünya hala iyi durumda. Organik bir bakkal, küresel bir mağaza, bir eko ayakkabı mağazası. Helga Krismer burada sıcak bir şekilde karşılanıyor. Yeşil tepe adayı, spontane bir ev ziyareti yapmaya cesaret eder ve hevesli bir sempatizanla karşılaşır. Evden çıkarken kampanya çalışanlarına “” Bana asla inanma! ” “” Schnapp’ınız var mı? “” “Daha da iyi!” “

Krismer, omuzlaması gereken yükü biliyor ama şöyle diyor: “” Bahşiş başarısız olursa, zor olacak, ama benim için hiçbir zaman böyle olmadı. Doğası gereği mücadele etmeyi ve savaşmayı seven biriyim. Biraz korkusuzum. “” Üniversite günlerinden beri Baden’de yaşayan Tirollü veteriner yaklaşılabilir, gerçekçi görünüyor ki bu sokak seçim kampanyasında da belirgindir. Bir adam, Krismer ona Aşağı Avusturya’da yapılmış bir broşür ve çikolata kaplı soya fasulyesi uzattığında, “Onu televizyondan tanıyorum,” diyor. “” Zaten olumsuz değil miyim? “” “” Naaa … “”

Bir ev ziyareti denemesi daha var, ancak çoğu sabah yarısına kadar eve gelmiyor. Bir kadın az çok Krismer’in burnunun önüne kapıyı çarpıyor. Yeşiller yüzünden Mariahilfer Strasse’deki dükkanını kapatmak zorunda kaldı ve neredeyse geçimini kaybediyordu. Krismer, “” Ama biz Viyana Yeşilleri değiliz “diyor. Boşuna: “” Aynı parti. “”

Pek değil. En azından Aşağı Avusturya Yeşilleri geçmiş hatalardan ders almak istiyor. Krismer, “Seçmenlere gerçekten daha net teklifler sunmaya çalıştık” diyor. “” Yeşillerin insanların günlük yaşamlarını anladığını görebilmeniz için. 28’inci akşamı daha akıllı olacağım ve kabul edilip edilmediğini öğreneceğim. “”

Güvenli tarafta

Neos’un olmasını beklemeyeceğiniz bir yer. Gittikçe büyüyen Gerasdorf belediyesinin tarlalarının ortasında, kendisini genellikle şehirli ve şık olarak tanıtan parti, bir pizzacıda potansiyel seçmenlerle buluşuyor.betboo En iyi aday Indra Collini’yi ve Viyana meclis üyesi Beate Meinl-Reisinger’ı tanımaya davet ettiniz. Çünkü pembe olanlar ilk kez Aşağı Avusturya’da yarışıyor. Ve politik bir bakış açısından, Collini boş bir sayfadır. “Evet, yeni bir yüzüm, ancak tüm üst düzey adaylar bu yıl ilk kez yarışıyor” “şeklinde bir bakış açısı getiriyor. 47 yaşındaki iş ekonomisti, kendine özgü bir Vorarlberg lehçesiyle konuşuyor. 20 yıl önce çalışmak için Aşağı Avusturya’ya taşındı ve on iki yıldır Brunn am Gebirge’de yaşıyor. Eyaletteki Neos örgütünü gönüllü olarak kurdu. Sonbahardan beri eyalet sözcüsü. Ve anketler onlar adına konuşuyor: Son zamanlarda Neos, Yeşillerin önünde yüzde altı görüldü. Bununla eyalet parlamentosuna giriş sabitlenecekti.

Collini ülke için fikirlerini 16 dinleyicinin önünde sundu. Neos için temel konular olan borç, şeffaflık ve kontrolün dondurulmasıyla ilgili. Özellikle, eyalet anayasasında “bir harcama freni ile birlikte” bir borç frenlemesi için kampanya yapmak istiyor. Ne de olsa Aşağı Avusturya, Carinthia’dan sonra ikinci en yüksek borç seviyesine sahiptir. Orantılı temsilin kaldırılması da onlar için en önemli önceliktir. Belli bir güce sahip her partinin eyalet yönetiminde bir sandalye sahibi olduğu sistem, sadece Yukarı Avusturya’da mevcuttur. Üçüncü büyük konunuz çocuk bakımı. “” Tesislerin yüzde 50’si öğleden sonra saat dörde kapandı. Bunu geliştirmek zorundasın. “” İnsanlar seyircilerin arasında yemek yer. Konuklardan biri, her yerde gönüllü bir itfaiye olmasının gerekli olmadığını belirtiyor. “” Gerektiği gibi kurulabilir. “”

Neos’un seçimlere katılabilmek için 1.000 beyannameye ihtiyacı vardı.

Belediye dairesine bir imza sunulmalıdır. Collini’ye göre aşılması kolay olmayan bir engel. “” Sadece kilise işçilerinin insanları bir kez yapmamaya ikna ettiğini görmedik. Eski sistemde ısrar etme eğiliminin bu kadar güçlü olması beni şok etti “” dedi.

Tanker devam ediyor

Çünkü buradaki insanların çoğu, Tanker Niederösterreich’in farklı nedenlerle de olsa uzun süre aynı yönde ilerlemeye devam edeceğini düşünüyor. Ekonomik araştırma enstitüsü Wifo’nun bölgesel ekonomisti Peter Mayerhofer, federal eğilimdeki temel verilerde Aşağı Avusturya’yı görüyor, ancak batı federal eyaletlerini, güney Almanya’ya olan yakınlıkları nedeniyle daha dinamik ekonomik bölgeler olarak görüyor. “Aşağı Avusturya çok uzakta.” “Belirgin gelişme farklılıkları federal devletin özelliğidir. Viyana’nın güneyindeki ekonomik güç ulusal ortalamanın oldukça üzerinde, kuzey Weinviertel ise geride kalıyor. Araştırmacı, oradaki ekonomik zayıflığı ve göçü azaltmak için, örneğin turizm alanında sınır ötesi ağ kurma tavsiyesinde bulunuyor. Ve bir “” insan sermayesi odaklı bölgesel politika “, yani, kalifiye Aşağı Avusturyalıların boş zamanları için ilginç işler ve heyecan verici bir yaşam ortamı bulabilmeleri için bölgeyi kültür ve çekici işlerle zenginleştirmek.

Vali Aşağı Avusturya’ya koşarken, “” Avrupa çapında karizmalı deniz feneri projeleri “ni övüyor. Bunu Gugging’deki Mükemmeliyet Üniversitesi’nin milyon dolarlık nimeti ve Korneuburg’daki gelecekteki RWA merkezinin sunumu ile yapma fırsatına sahip.

Peter Filzmaier, seçmenlerin isteyerek ÖVP’ye son seçimde yüzde ellinin biraz altında bir çoğunluk sağladığı bir ülkede, “her şeye kadir olma korkusu” çok önemli bir konu değil, diyor. “” Mutlak olanı kırma seçim hedefiyle, yalnızca kendi çekirdek sınıflarınızı seferber edersiniz. “”

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer. Daha fazlası ▶JBL’den gerçek kablosuz kulaklıkları şimdi kazanın! (E-media.at) Yeni erişim (yachtrevue.at) Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at) Wasabi mayonezli somon karides burger ve ballı salatalık (gusto .at) Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar dayanabilir? (trend.at) Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at) Viyana’daki E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve Karşılaştırmada 2020 fiyatları (autorevue.at)

FPÖ lideri Heinz-Christian Strache, Ulusal Konsey seçimlerinden sonra olası bir üç partili koalisyonu reddetti. Strache Perşembe günü Innsbruck’ta gazetecilere verdiği demeçte, bunun “uygun olmadığını” düşünüyor. Parti başkanı, CETA serbest ticaret anlaşması üzerinde bir referandum yaptı – daha önce mavi listede ikinci olan Norbert Hofer’in belirttiği gibi – koalisyonun bir koşulu.

Düzenleyici olarak nüfusa ihtiyaç vardır. Strache, “Halkın parlamento kararlarını düzeltme fırsatına sahip olması gerekir.” Dedi. Ancak FPÖ temelde serbest ticaret anlaşmalarına karşı değildir. Ancak, CETA gibi anlaşmalar arka planda müzakere edildiği için, nihayetinde referandum olmadan gitmeyecektir. Strache, ulus-devlet yargısının kesinlikle buna ihtiyacı olduğunu söyledi.

FPÖ başkanı, yalnızca konu daha doğrudan demokrasi çağrısı yapmaya geldiğinde İsviçre’den ödünç aldı. Çünkü, üç partili bir koalisyonun “” uygun olmadığını “düşünürken, Strache, İsviçre modeline dayalı bir sözde” yoğunlaşma hükümeti “olasılığını gündeme getirdi. Özgürlük Partisi, “” Her parti, örneğin yüzde ondan fazla hükümet sorumluluğunu alıyor “ilan etti. Daha sonra parlamentoda çoğunluk aranmalıdır.

Strache, FPÖ’nin amacının “olabildiğince çok kazanmak” olduğunu söyledi. Temelde her şey mümkün, ancak podyumda olabildiğince yüksek “” olmak için savaşıyorsunuz. FPÖ, olası hükümet katılımı için bakanlık görevlerinde “pek çok büyük kişiliğe” “sahiptir. Strache, Herbert Kickl ve Norbert Hofer’ı örnek olarak verir. Yukarı Avusturya LHStv gibi insanlar. Manfred Haimbuchner veya Tirol FPÖ lideri Markus Abwerzger, kendilerini bu ülkelerde konumlandırmayı tercih ediyor. “Haimbuchner belki Yukarı Avusturya’nın gelecekteki valisi ve Abwerzger’in net bir hedefi var – Tirol’de iki numara olmak,” “dedi Strache.

FPÖ lideri mevcut kırmızı-siyah hükümeti sert bir şekilde eleştirdi ve her iki tarafı da bir güvenilirlik krizinde gördü. Tal Silberstein veya Hans Peter Haselsteiner gibi “turbo kapitalistler”, SPÖ patronu Christian Kern’e en yakın danışmanlar arasında olacaktı. Strache, “Alfred Gusenbauer’e bakarak boynunu dolmadığını anlayabilirsiniz,” diye alay etti. FPÖ patronu, Dışişleri Bakanı ve ÖVP’nin baş adayı Sebastian Kurz ile de “büyük bir sahtekârlık” gördü. Çünkü eski ÖVP patronu Reinhold Mitterlehner’in ayrılışı, yeni çıkan gazetelerin de ispatlayacağı gibi uzun süredir planlanmıştı. Ayrıca Kurz son yıllarda tüm hükümet kararlarında yer aldı, bu yüzden eski ÖVP idi, diye ekledi Strache.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer. Daha fazlası ▶JBL’den gerçek kablosuz kulaklıkları şimdi kazanın! (E-media.at) Yeni erişim (yachtrevue.at) Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at) Wasabi mayonezli somon karides burger ve ballı salatalık (gusto .at) Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar dayanabilir? (trend.at) Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at) Viyana’daki E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve Karşılaştırmada 2020 fiyatları (autorevue.at)

Yorumlar

Giriş Facebook ile Bağlan Henry Knuddi 22 Eylül 2017 Cuma 10:23 rapor

fpö neden ceta’ya karşıdır, çünkü bumstis kabloları satamaz

mfp7764 Cum., 22 Eyl 2017 13:32

Bumsti’nin armutunda küçük parmağındakinden daha fazlası var, seni Punch

Giriş Yap Facebook ile Bağlan Sayfa 1/1  

Salzburg’un Eski LHStv. Arno Gasteiger protesto amacıyla ÖVP’den istifa etti. Hükümetin biraz turkuaz veya siyah makyajlı “” özgür bir yüzü var.

Eski Salzburg Vali Yardımcısı Arno Gasteiger, Şansölye Sebastian Kurz başkanlığındaki ÖVP Federal Partisini protesto etmek için Halk Partisinden istifa etti. Birkaç gün önce, Wirtschaftsbund’un bir üyesi olarak 47 yıl geçirdikten sonra, “Salzburger Nachrichten” (SN) ve “Krone” tarafından bugünkü Çarşamba baskısında bildirildiği üzere, parti üyeliğini sonlandırdı.

Ayrıca ilginç: Sebastian Kurz hakkında vücut dilinin ortaya koyduğu şey

Gasteiger, Salzburg Ekonomi Derneği bölge başkanı Konrad Steindl’e yazdığı bir mektupta, attığı adım için birkaç neden verdi. “” Halk Partisi, siyasi merkezin demokratik bir partisiydi. Kurz döneminde sağ popülist bir hareket haline geldi. “” Kurz liderliğindeki federal hükümetin içeriğine FPÖ hakim. Hükümet, veda mektubunda “Salzburger Nachrichten” den alıntı yapılan “biraz turkuaz veya siyah makyajlı” “liberal bir yüze sahip.

“Kısa bir zaman için Co., yabancı düşmanlığı, siyasi başarı için fırsatçı seçenektir ”

Kurz, FPÖ’ye uygun olarak mültecilere, göçmenlere ve yabancılara karşı ruh halini harekete geçirmeye kararlıdır. “” Seçim kampanyası sırasında, Kurz’un mültecileri derhal gönderene iade edilmesi gereken şımarık mallar gibi gördüğü izlenimi doğdu. FPÖ’nin büyük bir bölümünde milliyetçilik, ırkçılık ve yabancı düşmanlığı genetik olarak sabitlenmiştir. Kısaca Şti. Yabancı düşmanlığı, siyasi başarı için fırsatçı seçenektir “” diye yazdı Gasteiger. Örnek olarak hükümetin göç paktına ilişkin tutumunu gösterdi.

© APA / ROBERT JAEGER Şansölye Yardımcısı Heinz-Christian Strache ile Federal Şansölye Sebastian Kurz

Gasteiger’e yönelik bir başka eleştiri de FPÖ departmanlarına yöneliktir. “” Hükümet kurulduğunda Kurz, tüm güvenlik aygıtını, polisi, askeri ve tüm güvenlik hizmetlerini aşırı sağa teslim etti. “” Gasteiger, eğitim politikasını da bir neden olarak gösteriyor. Burada “geleceği geçmişte buluruz” ve “bilimsel hazırlık yerine siyasal dikte etme” prensibi kullanılmaktadır.

“” Kurz’un sosyal politikadaki öz imajına “yönelik eleştiri

Son olarak, eski siyasetçi “Kurz’un sosyal politikadaki öz imajını” eleştirdi. Bu, çocuk ikramiyesinde açıkça görülebilir. “” Yüksek gelir elde edenler vergilerden 1.500 euro alıyor – bu, yüksek vergili bir ülke olan Avusturya’da çok olumlu. Yoksul, bekar ebeveynler, işsizlik sigortası katkı payındaki indirim yoluyla yılda ek 250 Euro alıyorlar. En çok ihtiyacı olanlar azalıyor. Gasteiger, “Zenginlere verin ve fakirleri kısa tutun” “dedi. Yetersiz Almanca bilgisine sahip yabancılar için asgari gelir 300 Euro azaltılmalıdır. “İyi Almanca konuşanlardan daha mı az açlar, kira için daha mı az ödüyorlar?” “

Gasteiger tarafındaki bir diken, partideki eleştirilerle uğraşmaktır. Sebastian Kurz’dan önceki Halk Partisi’nin kamuoyunda çok fazla tartışması vardı. “Şimdi diğer uç noktaya gitti ve kısa vadeli bir ibadet kulübüne dönüştü.” “Kamuoyu yoklamalarıyla ilgili endişeler reddedilecektir. Gasteiger daha sonra eleştirinin Salzburg Ekonomi Derneği’ne yönelik olmadığına işaret etti. Avusturya Halk Partisi üyeliğini sona erdirmenin tek yolu oradaki istifasıdır.

Salzburg Halk Partisi: “” Abartmayın “”

Salzburg Halk Partisi genel müdürü Wolfgang Mayer Çarşamba günü APA’ya Gasteiger’ın partiden ayrılışının pişmanlıkla not edildiğini söyledi. “” Yazısını da abartmak istemiyoruz. Federal parti ile iş birliği uzun zamandır olduğundan daha iyi. “” Sebastian Kurz’un parti başkanı olmasından bu yana, yakın parti tarihinde ilk kez parti girişlerinde “” sürekli ve ölçülebilir “” net artışlar kaydedildi.

SpanishEnglishFrenchRussian