News

Nakonec si nejsem tak jistý, že existuje hořčičné semínko

Nakonec si nejsem tak jistý, že existuje hořčičné semínko

Od Maureen Connolly 2. listopadu 2020

Zabaleno v 2. sérii, epizoda 2: „Dálkoví dopravci COVID-19 a hnutí na podporu pacientů“

Fiona Lowenstein a Nikki Brueggeman, kteří přežili COVID-19, sdílejí své zkušenosti s navigací v systému zdravotní péče během pandemie a jak se měli. . .

Od Maureen Connolly 21. října 2020

Zabaleno v sezóně 2, epizoda 1: „Psychologický dopad pandemie na děti“

Psycholog Dr. Andrew Solomon a školní poradkyně Amanda Jo Bustamante přemýšlejí o skutečném počtu obětí COVID-19 v oblasti duševního zdraví u dětí.  

Od Maureen Connolly, 15. října 2020 “

Ačkoli americký básník T. S. Eliot neměl pokročilý titul z psychologie, myslím, že ve své klasické básni „Pustá země“ přiblížil důvody, proč se tolik lidí na jaře dostane do deprese a úzkosti. “Píše:” Duben je nejkrutější měsíc, chová šeříky z mrtvé země, mísí paměť a touhu a míchá matné kořeny s jarním deštěm. ” ”

Právě jsem strávil odpoledne na diskusních fórech několika zdravotnických webů, kde jsem četl o všech různých důvodech, proč jsou lidé v prvních jarních týdnech najednou překvapivě sraženi na kolena úzkostí a depresí. Jak řekl jeden chlap, prošel jednou z nejbrutálnějších chicagských zim, jaké kdy zažil, bez příznaků deprese, jen aby se po tání sněhu ocitl v úzkostlivém nepořádku.

Proč může dobré počasí vyvolat špatnou náladu?

Změna. Pro začátek je to změna. Zatímco některé lidské bytosti prospívají na nestabilní půdě, většina z nás se obává pohybu jakéhokoli druhu. Všechny změny – dokonce i dobré a zdravé změny, které potřebujeme a sledujeme – s sebou přinášejí prvek úzkosti. To platí zejména pro vysoce citlivé lidi mezi námi, kteří jsou snadno náchylní k úzkosti a depresi. „Chov šeříků z mrtvé země,“ vyžaduje prvek přizpůsobení a přizpůsobení není vždy snadné.

Hormony. Stejně jako nedostatek slunečního světla může v listopadu změnit mozkové hladiny určitých chemikálií ovládajících náladu-například hormonu melatoninu-, stejné náladové chemikálie a jejich poslové se zmatou, když na jaře vyjde světlo. Ve skutečnosti deset procent lidí se sezónní afektivní poruchou (SAD) zažívá příznaky obráceně: Jakmile se počasí zahřeje, roste v nich melancholie. Jakýkoli posun v našem cirkadiánním rytmu-24hodinový cyklus, který našemu tělu říká, kdy má spát, jíst, pracovat a telefonovat od rodičů-může vyvolat pocity úzkosti.

Vzpomínky. “Míchání paměti a touhy,” jak píše Eliot, může být nebezpečná činnost. Myslím, že to děláme v dubnu, protože jarní měsíce obsahují tolik milníků, jako jsou promoce a svatby. Díváme se zpět s nostalgií nebo lítostí nebo s nesplněnými sny a touhami. Tato sezóna znovuzrození nás nutí pokračovat v pohybu. . . možná příliš rychle. Možná ještě nejsme připraveni.

Alergie a toxiny. Díky bohu, že Eliot žil století před námi, protože jeho duben by byl ještě krutější, kdyby měl čelit všem toxinům a alergiím v životním prostředí, se kterými se dnes setkáváme. Dříve jsem si myslel, že netrpím jarními alergiemi, protože moje příznaky nezahrnují čichání a fialové oči. Jedna cesta k funkčnímu lékaři mě však poučila o tom, co různé druhy alergií mohou udělat s vaší náladou. Pokud jste citliví na toxiny z životního prostředí – a většina z nás ano -, můžete si na jaře velmi dobře užít, protože vanoucí větry a teplejší teploty mohou nakopnout tunu dráždivých látek, které následně způsobují zánět ve vašem mozku. a špatná nálada.

Důležité: Názory a názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a ne Doctor’s Ask.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o duševním zdraví!

Nejnovější v oblasti emocionálního zdraví

Zdroje duševního zdraví pro černé Američany

Kam se mohou černoši v době poznamenané globální pandemií a rasovými otřesy obrátit o pomoc?

Od Melba Newsome 30. dubna 2021

Co je příčinou nárůstu protiasijských zločinů a jak můžeme obětem pomoci?

Střelby v Atlantě zdůraznily nárůst zločinů z nenávisti vůči asijským Američanům. Co se dělá pro řešení následků násilí a duševního zdraví. . .

Od Don Rauf, 25. března 2021

Terapeut mluví: skutečný zážitek z rozhovoru s Meghan a Harrym od Oprah

Rozhovor roku odhalil duševní problémy, které postihují mnohem více lidí než jen členy královské rodiny.  

Allison Young, MD, 18. března 2021

5 Běžné mylné představy o domácím násilí

Volání policie pomáhá, trauma přitahuje trauma a další truismy ohledně domácího násilí, které neobstojí proti faktům.

Od Allison Young, MD 10. února 2021

Když nám vesmír předá nejistotu, pečeme

Zatímco pandemie zuří, já jsem se obrátil k pečení, abych uklidnil nervy. Stejně tak velká část země. Proč?

Od Alicie Raeburn 9. února 2021

Balíček obsahuje: „Co nás COVID-19 naučil o rasismu jako krizi veřejného zdraví“

V této epizodě Boxed In diskutuje psychiatr a lékařský redaktor doktorského lékaře Patrice Harris o tom, jak existují rozdíly ve zdravotnictví. . .

Od Maureen Connolly 12. listopadu 2020

Making a Difference: Patrice Harris, MD, se snaží začlenit duševní zdraví do zdravotní péče

Neexistuje zdraví bez duševního zdraví, říká Dr. Harris, nový šéfredaktor lékaře Doctor’s Ask.

Od Abby Ellin 2. listopadu 2020

Zabaleno v sezóně 2, epizoda 3: „Proč by lymská nemoc mohla nabídnout vodítka k tomu, co se děje s dálkovými dopravci COVID-19“

Brian Fallon, MD, ředitel Centra neuroinflamačních poruch a biobehaviorální medicíny na Kolumbijské univerzitě, diskutuje o dopadu. . .

Od Maureen Connolly 2. listopadu 2020

Zabaleno v 2. sérii, epizoda 2: „Dálkoví dopravci COVID-19 a hnutí na podporu pacientů“

Fiona Lowenstein a Nikki Brueggeman, kteří přežili COVID-19, sdílejí své zkušenosti s navigací v systému zdravotní péče během pandemie a jak se měli. . .

Od Maureen Connolly 21. října 2020

Zabaleno v sezóně 2, epizoda 1: „Psychologický dopad pandemie na děti“

Psycholog Dr. Andrew Solomon a školní poradkyně Amanda Jo Bustamante přemýšlejí o skutečném počtu obětí COVID-19 v oblasti duševního zdraví u dětí.  

Od Maureen Connolly, 15. října 2020 “

Psychiatr Mark Epstein, MD, ve své knize Going to Pieces without Falling Apart, vypráví slavný buddhistický příběh Kisagotami a hořčičného semínka:

Mladá žena jménem Kisagotami přišla o své jediné dítě kvůli nemoci v době jeho prvních narozenin. Když odešla, odešla ve své vesnici z domu do domu, sevřela si mrtvé dítě na prsa a prosila o medicínu, aby ho oživila. Její sousedé, kteří ji považovali za šílenou, se vyděsili a snažili se vyhnout jejím prosbám. Jeden muž se jí však snažil pomoci tím, že ji nasměroval k Buddhovi a řekl jí, že má lék, který hledá. Kisagotami šel k Buddhovi, zatímco my chodíme k našim psychoterapeutům, a prosili ho o léky.

“O některých vím,” slíbil, “ale budu potřebovat hrst hořčičného semínka z domu, kde nezemřelo žádné dítě, manžel, rodič ani sluha.” ”

Kisogotami pomalu obcházela vesnici a pomalu si uvědomovala, že takový dům nenajdeme. Položila tělo svého dítěte dolů do lesa a vrátila se tam, kde tábořil Buddha.

“Pořídil jsi si hrst hořčičného semínka?” zeptal se.

“Nemám,” odpověděla. “Lidé z vesnice mi řekli:” Živých je málo, ale mrtvých je mnoho. ” ” ‘

“Myslel sis, že jsi sám ztratil syna,” řekl Buddha. “Zákon smrti říká, že mezi všemi živými tvory neexistuje stálost.” ”

Včera v noci ležím vzhůru a přemýšlím o tom příběhu. Stejně jako mladá žena jsem byl v tolika domech a hledal lék na svou depresi. Byl jsem u sedmi psychiatrů a vyzkoušel jsem přes 50 kombinací léků. Pracoval jsem s bezpočtem terapeutů a seděl jsem na pohovkách více než 15 let. Utratil jsem tisíce za akupunkturisty, odborníky na výživu a holistické lékaře. Experimentoval jsem se všemi druhy bylin, hormonů, vitamínů a dalších doplňků. Udělal jsem drastické změny ve své stravě a svůj měsíční plat jsem utratil za Vitamix. Snažil jsem se ztratit v běhu, plavání a hot józe. Zúčastnil jsem se meditačních kurzů, hospitalizačních programů, ambulantních programů a dvanáctikrokových skupin. Vlastním svépomocnou uličku v Barnes Šlechtici.

Všichni trochu pomohli.

Z každého domu jsem ale odcházel zklamaný.

Nevyléčil jsem se.

Epstein říká, že buddhistický příběh ukazuje, jak můžeme zkušenost prázdnoty využít k kultivaci duchovní dospělosti. “Prázdnotu nelze nikdy odstranit,” vysvětluje, “i když její zkušenost lze změnit. Podobně jako jiskry odlétávající z kovadliny kováře jsou zážitky prázdnoty součástí struktury bytí…. Teprve když přestaneme bojovat se svou osobní prázdnotou, můžeme začít oceňovat transformaci, která je možná. ”

Včera v noci jsem si na tato slova vzpomněl, když jsem ležel vzhůru ve 12:02, 1:10, 2:30, 4:15, 5:05 a mezi minutami. Věděl jsem, že čím více se snažím ignorovat úzkost, tím bude hlasitější, jako dráždivé klepání nehty mého psa na dřevěnou podlahu, když se snažím přikývnout.

“Jsem v pořádku se svou prázdnotou,” řekl jsem si.

“Jsem opravdu v pořádku se svou prázdnotou.” ”

“Kvůli té prázdnotě se budu zítra cítit jako kecy.” ”

Sevřel jsem v ruce růženec a soustředil se na dech.

V… Dva… Tři… Čtyři.

Ven… Dva… Tři… Čtyři.

Pokusil jsem se přestat přemýšlet, ale moje střeva měla vzpomínky na moji schůzku s psychiatrem dříve ten den. Kdysi jsem odcházel z její kanceláře s nadějí, že na uklidnění mých příznaků a odstranění nepohodlí bude stačit jiný lék nebo vyšší dávka stávajícího léku – že bude mít acetaminofen (Tylenol), který jsem potřeboval při bolestech hlavy s puchýři. I když jsem nepřestal zkoušet nové léky, terapie a doplňky, nepřikládám k nim žádná očekávání.

Nakonec si nejsem tak jistý, že existuje hořčičné semínko.

Příběh Kisagotami má nadějný závěr:

O nějaký čas později, když se Kisagotami stala odříkávačem a následovníkem Buddhy, stála na svahu a zabývala se úkolem, když v dálce pohlédla směrem k vesnici a uviděla svítit světla v domech.

“Můj stav je jako ty lampy,” zamyslela se a Buddha jí prý v tu chvíli poslal vizi sebe samého, čímž potvrdil její vizi.

“Všechny živé bytosti připomínají plamen těchto lamp,” řekl jí, “jeden okamžik se rozsvítil, druhý zhasl; ti, kdo dorazili do Nirvany, jsou v klidu. ”

K jejímu průlomu podle Epsteina došlo, když se dokázala podívat kolem svého vlastního traumatu na univerzální vizi utrpení.

Včera v noci jsem na pár hodin, když celý dům spal, přestal bojovat s prázdnotou. Přemýšlel jsem o úzkosti a frustraci a utrpení těch depresivních, se kterými jsem se setkal online ve skupině Beyond Blue, podpůrné skupině, kterou jsem založil na Facebooku asi před měsícem. Viděl jsem jejich hrdinské úsilí dosáhnout v životě vyrovnanosti jako zářící lampy na internetu. Také oni byli ke zmenšení a hypnotizérům a bylinkářům a terapeutům. Někteří z nich pijí ráno kapustové smoothie jako já a doufají v nějakou zelenou léčivou sílu. Také hledali široko daleko hořčičné semínko.

Učíme se společně jakousi zenovou cestu, jak zvládnout naši depresi: jak se uvolnit do své prázdnoty; jak utíkat směrem, ne pryč od úzkosti; a jak dýchat uprostřed noci s vědomím, že ačkoli neexistuje žádné magické hořčičné semínko, je nás spousta vzhůru … bojujících v myšlenkách … a ve vesnici budou vždy světla, která nám připomínají, že nejsme sám, že celé lidstvo je spojeno v utrpení a nestálosti.

Důležité: Názory a názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a ne Doctor’s Ask.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o duševním zdraví!

Nejnovější v oblasti emocionálního zdraví

Zdroje duševního zdraví pro černé Američany

Kam se mohou černoši v době poznamenané globální pandemií a rasovými otřesy obrátit o pomoc?

Od Melba Newsome 30. dubna 2021

Co je příčinou nárůstu protiasijských zločinů a jak můžeme obětem pomoci?

Střelby v Atlantě zdůraznily nárůst zločinů z nenávisti vůči asijským Američanům. Co se dělá pro řešení následků násilí a duševního zdraví. . .

Od Don Rauf, 25. března 2021

Terapeut mluví: skutečný zážitek z rozhovoru s Meghan a Harrym od Oprah

Rozhovor roku odhalil duševní problémy, které postihují mnohem více lidí než jen členy královské rodiny.  

Allison Young, MD, 18. března 2021

5 Běžné mylné představy o domácím násilí

Volání policie pomáhá, trauma přitahuje trauma a další truismy ohledně domácího násilí, které neobstojí proti faktům.

Od Allison Young, MD 10. února 2021

Když nám vesmír předá nejistotu, pečeme

Zatímco pandemie zuří, já jsem se obrátil k pečení, abych uklidnil nervy. Stejně tak velká část země. Proč https://harmoniqhealth.com/cz/keto-diet/?

Od Alicie Raeburn 9. února 2021

Balíček obsahuje: „Co nás COVID-19 naučil o rasismu jako krizi veřejného zdraví“

V této epizodě Boxed In diskutuje psychiatr a lékařský redaktor doktorského lékaře Patrice Harris o tom, jak existují rozdíly ve zdravotnictví. . .

Od Maureen Connolly 12. listopadu 2020

Making a Difference: Patrice Harris, MD, se snaží začlenit duševní zdraví do zdravotní péče

Neexistuje zdraví bez duševního zdraví, říká Dr. Harris, nový šéfredaktor lékaře Doctor’s Ask.

Od Abby Ellin 2. listopadu 2020

Zabaleno v sezóně 2, epizoda 3: „Proč by lymská nemoc mohla nabídnout vodítka k tomu, co se děje s dálkovými dopravci COVID-19“

Brian Fallon, MD, ředitel Centra neuroinflamačních poruch a biobehaviorální medicíny na Kolumbijské univerzitě, diskutuje o dopadu. . .

Od Maureen Connolly 2. listopadu 2020

Zabaleno v 2. sérii, epizoda 2: „Dálkoví dopravci COVID-19 a hnutí na podporu pacientů“

Fiona Lowenstein a Nikki Brueggeman, kteří přežili COVID-19, sdílejí své zkušenosti s navigací v systému zdravotní péče během pandemie a jak se měli. . .

Od Maureen Connolly 21. října 2020

Zabaleno v sezóně 2, epizoda 1: „Psychologický dopad pandemie na děti“

Psycholog Dr. Andrew Solomon a školní poradkyně Amanda Jo Bustamante přemýšlejí o skutečném počtu obětí COVID-19 v oblasti duševního zdraví u dětí.  

Od Maureen Connolly, 15. října 2020 “

Od chvíle, kdy se mi ráno otevřou oči, až do druhé chvíle, kdy si při usínání přetáhnu svou spánkovou masku na obličej, se pouštím do boje: musím se chránit zbrojí proti pokračujícím negativním dotěrným myšlenkám, které se mi hrnou do mozku, zatímco posílám svou prefrontální kůru – domov logických myšlenek – zelenou pro rozhodování a převzetí vedení limbického systému mého mozku (emoční centrum). To znamená, že předtím, než amygdala (centrum strachu) vystříkne. Trávím více času a energie honbou a udržováním dobrého zdraví než v jakémkoli jiném aspektu svého života – v manželství, rodině, v práci – protože vím, že vše smysluplné a dobré kolem mě závisí na stabilní základně.

SpanishEnglishFrenchRussian