News

Oceniony przez Arefa Cassoobhoy, MD, MPH w dniu 1 lutego 2019 r.

Oceniony przez Arefa Cassoobhoy, MD, MPH w dniu 1 lutego 2019 r.

Rozłóż pełnoziarniste krakersy graham z bitą śmietaną o obniżonej zawartości tłuszczu; na wierzch położyć pokrojone truskawki lub dżem truskawkowy bez cukru. Podpiecz połowę pełnoziarnistej angielskiej babeczki. Posmaruj masłem orzechowym lub słonecznikowym i skrop miodem. Suszone całe morele lub plastry banana zanurzone w rozpuszczonej ciemnej czekoladzie. Zwykły jogurt o niskiej zawartości tłuszczu z posiekanymi orzechami włoskimi i melasą. Budyń z niskotłuszczowego mleka zwieńczony świeżymi lub mrożonymi jagodami.

Czas na małe dzieci: Fakty na temat przekąsek

Chociaż rodzice czasami postrzegają przekąski jako negatywne, są one szczególnie ważne, jeśli chodzi o małe dzieci, mówi Swinney. Oto kilka faktów dotyczących przekąsek związanych z tymi małymi brzuszkami:

Większość dzieci, zwłaszcza małych dzieci i przedszkolaków, powinna jeść przekąski, mówi Swinney, ponieważ małe brzuszki nie mogą pomieścić dużej ilości jedzenia, więc małe dzieci mogą być głodne między posiłkami. Maluchy mają ograniczony czas koncentracji, więc często są bardziej zainteresowani zabawą niż jedzeniem podczas posiłku. Proste, zdrowe przekąski pomagają wypełnić luki. A Dziennik Amerykańskiego Towarzystwa Dietetycznego Badanie wykazało, że 80% małych dzieci w wieku od 12 do 24 miesięcy jadło popołudniową przekąskę. Ciastka, krakersy, chipsy i napoje owocowe znalazły się na szczycie listy ulubionych przez maluchów. Badania pokazują również, że przekąski stanowią około 25% kalorii spożywanych przez dzieci w każdym wieku – prawie wartość posiłku. To podnosi czerwoną flagę wśród ekspertów żywieniowych.

"Twojemu dziecku łatwiej jest przyjmować więcej kalorii niż potrzebuje poprzez przekąski," Swinney mówi WebMD. Na przykład, dwulitrowe pudełko krakersów zwierzęcych i cztery uncje napoju owocowego dostarczają nieco ponad 300 kalorii, czyli około jednej trzeciej tego, czego dwulatek potrzebuje na co dzień, i ponad 20% aktywnego Dzienny limit kalorii 5-latka.

Więc co możesz zrobić, aby Twoje małe przekąski były zdrowe? oraz szczęśliwy? Zanurzać!

Zdrowe przekąski dla małych wozów

Małe dzieci uwielbiają maczać, a rodzice chcą, aby podjadały zdrową żywność. W tym miejscu pojawiają się te wspaniałe pomysły. Mogą być trochę niechlujne, ale są tego warte, jeśli chodzi o odżywianie! Próbować:

Pokrojone jabłko, brzoskwinia, gruszka, banany lub gotowany batat, zanurzony w niskotłuszczowym jogurcie waniliowym Młode marchewki, laski selera, pokrojone czerwone papryki, pomidorki koktajlowe (pokrojone na pół) lub inne gotowane lub surowe warzywa w połączeniu z niskotłuszczowym dressingiem Ranch; Hummus; masło orzechowe; lub masło słonecznikowe

Nieprzerwany

Zdrowe przekąski: ołówkiem je w

Niezależnie od tego, czy Twoje dzieci są maluchami, czy nastolatkami, prawdopodobnie powinieneś zaplanować zdrowe przekąski, nawet jeśli są luźne. Dzieje się tak, ponieważ jedzenie w regularnych odstępach czasu zniechęca dzieci do wypasu, co charakteryzuje się niemal ciągłym skubaniem lub piciem, lub jednym i drugim, przez cały dzień.

Ile należy podawać w porze przekąski? Wystarczy, aby złagodzić głód dziecka. Zacznij mały; zawsze możesz podać więcej.

I nie martw się, jeśli Twoje dziecko nie będzie szczególnie głodne podczas następnego posiłku, mówi Swinney. Pozostawione samym sobie, dzieci zazwyczaj odpowiednio ograniczają spożycie żywności.

Funkcja WebMD Zrecenzowane przez Louise Chang, MD w dniu 4 sierpnia 2010 r.

Źródła

ŹRÓDŁA:

Bridget Swinney, MS, RD, konsultant ds. żywienia; autor, DzieckoUkąszenia.

Skinner J. i in. Dziennik Amerykańskiego Towarzystwa Dietetycznego,styczeń 2004; tom 104: s. 65-70.

Jahns, L, i inni Dziennik Pediatrii, 2001; tom 138: s. 493-498.

USDA, MyPyramid.gov, "Kroki do zdrowszego Ciebie."

© 2008 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

4 września 2018 r. – Tam, gdzie jest para, istnieje ryzyko problemów zdrowotnych, ostrzega FDA.

Agencja radzi ludziom, aby przy zakupie unikali jedzenia lub picia z dodanym ciekłym azotem. Produkty często sprzedawane pod nazwami takimi jak „oddech smoka”, „oddech nieba” lub „podmuch nitro”, mogą spowodować poważne uszkodzenia skóry i narządów wewnętrznych, jeśli zostaną potraktowane w niewłaściwy sposób. Ciekły azot wytwarza opary o ekstremalnie niskich temperaturach.

Niebezpieczeństwo pochodzi z wdychania oparów azotu. Może powodować problemy z oddychaniem, szczególnie u osób z astmą.

Przedmiotowe produkty są często sprzedawane w centrach handlowych, food courtach, targach i lodziarniach w całym kraju. W niektórych przypadkach do chrupek zbożowych lub serowych, a także napojów alkoholowych i bezalkoholowych dodawany jest ciekły azot.

Agencja twierdzi, że pojawiły się doniesienia o poważnych, a nawet zagrażających życiu urazach.

Żywność z dodatkiem ciekłego azotu niekoniecznie jest niebezpieczna. Kluczem jest upewnienie się, że cały ciekły azot wyparował. Na przykład niektóre mrożonki w postaci stałej w sklepach spożywczych zawierają ciekły azot, ale substancja chemiczna jest dodawana podczas produkcji, więc jest uważana za bezpieczną.

Wiadomości o zdrowiu WebMD Oceniony przez Hansa D. Bhargava, MD w dniu 4 września 2018 r.

Źródła

ŹRÓDŁO:

FDA.

1 lutego 2019 r. — Primatene Mist, dostępny bez recepty inhalator na astmę, powraca teraz na półki drogeryjne po 8-letniej nieobecności. Wycofany z rynku w 2011 roku z powodu niszczącego warstwę ozonową gazu pędnego, nowy inhalator ma bardziej przyjazny dla środowiska gaz pędny.

FDA zatwierdziła nową wersję do stosowania u osób w wieku 12 lat i starszych w celu tymczasowego złagodzenia łagodnych objawów astmy okresowej, takich jak świszczący oddech, ucisk w klatce piersiowej i duszność.

Ale nie wszyscy są zadowoleni z jego powrotu lub przekonani, że można go bezpiecznie używać bez nadzoru. Niektórzy lekarze obawiają się, że pacjenci, pomimo ostrzeżeń producenta leków, będą samodzielnie leczyć astmę przez długi czas, co jest praktyką ryzykowną.

Substancją czynną preparatu Primatene Mist jest epinefryna i żadne z krajowych wytycznych dotyczących leczenia astmy nie zalecają stosowania wziewnej epinefryny.

Inni zgadzają się, że inhalator nie powinien być tak swobodnie dostępny. Pod koniec stycznia 12 organizacji, w tym grupy lekarzy i organizacje non-profit zajmujące się problemami układu oddechowego, zwróciło się do głównych sieci aptecznych, w których znajduje się Primatene Mist, aby stały się lekiem dostępnym bez recepty. Gdy leki są za ladą, klienci muszą o nie poprosić, a tym samym mieć kontakt z personelem apteki, który w razie potrzeby może skierować ich do pomocy medycznej.

Amphastar Pharmaceuticals, producent leku, mówi, że pozostawienie leku takim, jakim jest, bez recepty bez konieczności interakcji z farmaceutą, jest bezpieczne i że firma współpracowała z FDA, aby zapewnić to bezpieczeństwo.

CDC podaje, że w USA prawie 19 milionów dorosłych, czyli 1 na 12, i 7 milionów dzieci, czyli 1 na 11, ma astmę. Astma powoduje dziewięć zgonów dziennie.

Mgła naczelna: stare kontra nowe

FDA zatwierdziła nową wersję mgły naczelnej w listopadzie 2018 roku, mówiąc, że lek ma „przynosić chwilową ulgę w objawach łagodnej, przerywanej astmy”. W swoim oświadczeniu stwierdza, że ​​jest on zatwierdzony tylko dla osób, u których lekarze zdiagnozowali astmę, i wzywa do ciągłej kontroli u lekarza

profesjonalny.

Inhalator z odmierzaną dawką pozwala na dawkę 0,125 miligrama epinefryny, leku rozszerzającego oskrzela lub leku, który rozluźnia mięsień oskrzelowy, dzięki czemu drogi oddechowe mogą się rozszerzać. Zawiera 160 dawek.

Dostawy rozpoczęły się w grudniu, mówi Jason Shandell, prezes Amphastar, a inhalator jest teraz dostępny w całym kraju w CVS i Walgreens. Jest również sprzedawany online, w cenie około 30 USD.

Starsza wersja została zatwierdzona dla osób w wieku 4 lat i starszych, ale FDA zezwala na nowy inhalator tylko dla osób w wieku 12 lat i starszych. FDA wymaga od firmy przeprowadzenia badania pediatrycznego u dzieci w wieku 4-11 lat.

Kto powinien używać mgły naczelnej?

Instrukcje na stronie Primatene są specyficzne dla stosowania Primatene. Ma to na celu jedynie tymczasowe złagodzenie łagodnych objawów, mówi producent leków. Użytkownicy są ostrzegani, aby udali się do lekarza, jeśli nie poczują się lepiej w ciągu 20 minut, jeśli astma się pogorszy, jeśli potrzebują więcej niż ośmiu inhalacji w ciągu 24 godzin lub jeśli mają więcej niż dwa ataki astmy w tygodniu.

Istnieje długa lista innych ostrzeżeń. Osoby, które nie zostały poinformowane przez lekarza, że ​​mają astmę, nie powinny go stosować. Każdy, kto kiedykolwiek był hospitalizowany z powodu astmy, musi zapytać lekarza przed użyciem inhalatora, mówi Amphastar. Osoby z innymi problemami zdrowotnymi, w tym chorobami serca, wysokim ciśnieniem krwi i cukrzycą, są również ostrzegane, aby najpierw uzyskać zgodę lekarza.

W czym problem?

Krajowe wytyczne dotyczące leczenia astmy odradzają stosowanie wziewnej adrenaliny w celu szybkiej lub ratunkowej ulgi, mówi dr Michael Blaiss, dyrektor medyczny American College of Allergy, Asthma and Immunology. Jednym z powodów jest zbyt duża stymulacja serca, szczególnie w dużych dawkach.

Kolejnym problemem jest kwestia samoleczenia. „Astma nie jest dla mnie chorobą, którą można leczyć bez nadzoru lekarza”, mówi Blaiss, który jest również profesorem klinicznym w Medical College of Georgia w Augusta. „To lek ratunkowy, więc nie leczy choroby podstawowej” – mówi. „Jeśli ktoś potrzebuje tego leku, ma atak astmy”.

Leki ratunkowe otwierają drogi oddechowe i zapewniają krótkotrwałą ulgę w objawach. Osoby cierpiące na astmę otrzymują również długoterminowe leki „kontrolujące”, które kontrolują zapalenie dróg oddechowych i leczą objawy.

Leki ratunkowe, jak mówi Blaiss, są „jak płukanie gardła na angiotensynę. Może pozbyć się bólu, ale nie pomaga w infekcji. Mamy inhalatory ratunkowe, takie jak albuterol [Proventil, ProAir], które są bezpieczne i działają dłużej. Istnieją już lepsze leki [dostępne] na receptę”.

Blaiss dostrzega bardzo ograniczoną rolę dostępnej bez recepty (OTC) Primatene Mist. Na przykład, mówi: „gdyby ktoś był poza miastem, zapomniał inhalatora, nie mógł skontaktować się ze swoim lekarzem i miał problem, OK”.

Ale ogólnie rzecz biorąc, mówi: „problem polega na tym, że jeśli pojawi się mgła naczelna, pacjenci pomyślą: „Mogę po prostu to wziąć. Po prostu będę tego używał, kiedy będę tego potrzebować. Właśnie o to się martwimy, ponieważ astma jest chorobą przewlekłą”.

James Li, doktor medycyny, alergolog i immunolog oraz profesor medycyny w Mayo Clinic w Rochester, w stanie Minnesota, zgadza się z tym stwierdzeniem. „Obawa polega na tym, że jeśli pacjent jest w trakcie poważnego ataku astmy, zamiast iść na izbę przyjęć, zadzwonić do lekarza lub uzyskać odpowiednie leczenie, problem polega na tym, że pójdzie do apteki, weźmie inhalator i użyje to wielokrotnie, aż jest prawie za późno”, mówi Li, były prezes Amerykańskiej Akademii Alergii, Astma & Immunologia.

„To problem”, mówi, „ale nie jest jasne, jak często tak się dzieje”. Li mówi, że nie jest świadomy żadnych badań, które to śledziły. Li służył jako konsultant ds. leków GlaxoSmithKline na astmę i POChP.

Czy dostęp do naczelnych powinien być kontrolowany?

„Myślę, że przynajmniej powinno być za ladą”, mówi Blaiss. Jego organizacja była jedną z 12 podpisujących list z prośbą do CVS Health i Walgreens o utrzymanie Primatene Mist za ladą „w celu zmniejszenia niewłaściwego stosowania tego leku i ochrony pacjentów przed zdarzeniami niepożądanymi”.

Jeśli Primatene zostanie umieszczony za ladą, argumentuje Blaiss, „może farmaceuta wyśle ​​ich na pogotowie lub powie, aby wezwali lekarza, jeśli nie będzie lepiej”.

List zainicjowali urzędnicy Amerykańskiego Towarzystwa Klatki Piersiowej, złożonej z lekarzy i innych osób zaangażowanych w opiekę i badania nad chorobami płuc. Na dzień 31 stycznia organizacja nie otrzymała odpowiedzi ani od CVS, ani od Walgreens, mówi Dacia Morris, rzeczniczka.

Na rynku pozostała tabletka Primatene, zawierająca efedrynę do udrożniania dróg oddechowych i środek wykrztuśny, gwajafenezynę. Na stronie Primatene Tablets firma Pfizer Consumer HealthCare, która je dystrybuuje, twierdzi, że są trzymane za ladą w aptekach. Tablety są również sprzedawane w Internecie.

Więcej na temat „Za ladą”

„Za ladą” może się zdarzyć na różne sposoby, mówi Sandy Walsh, rzeczniczka FDA. Na przykład przepisy dotyczące kontroli metamfetaminy wymagają, aby niektóre narkotyki, takie jak Sudafed, znajdowały się za ladą. Zawiera pseudoefedrynę, która może być wykorzystana do nielegalnego wytwarzania metamfetaminy lub mety.

Kiedy Plan B, antykoncepcja awaryjna, została zatwierdzona do sprzedaży bez recepty w 2006 roku, FDA wymagała, aby była ona sprzedawana tylko w aptekach lub sklepach z licencjonowanym farmaceutą, mówi Walsh, i aby była za ladą.

Odpowiedzi firmy

Shandell z firmy Amphastar uważa, że ​​niewłaściwe użycie nowego inhalatora nie będzie problemem. „Amphastar ściśle współpracował z FDA, aby zapewnić, że oznakowanie jest przejrzyste, a konsumenci mogą bezpiecznie i skutecznie używać mgły Primatene”, mówi. „Bardzo ważne jest, aby osoby cierpiące na astmę zrozumiały, że mgła naczelna jest przeznaczona tylko na łagodne objawy astmy okresowej”.

Dodaje, że pierwotna wersja „była dostępna bezpośrednio i bezpiecznie używana przez konsumentów”" od ponad 40 lat. Jak twierdzi, wycofanie z rynku nie było spowodowane kwestiami bezpieczeństwa lub skuteczności, a jedynie stopniowym wycofywaniem niszczącego warstwę ozonową gazu pędnego.

Wiadomości o zdrowiu WebMD Oceniony przez Arefa Cassoobhoy, MD, MPH w dniu 1 lutego 2019 r.

Źródła

Jason Shandell, prezes, Amphastar Pharmaceuticals Inc., Rancho Cucamonga, CA.

Sandy Walsh, rzeczniczka FDA.

FDA: „Rozmowa na temat CDER: Bezpieczne używanie nowo dostępnej mgiełki naczelnej z inhalatorem astmy OTC”.

dr n. med. James Li, profesor medycyny, Mayo Clinic, Rochester, MN; były prezes American Academy of Allergy, Asthma & Immunologia.

Dacia Morris, rzeczniczka American Thoracic Society w Nowym Jorku.

Michael Blaiss, MD, dyrektor medyczny American College of Allergy, Asthma and Immunology; profesor kliniczny, Medical College of Georgia, Augusta.

Amerykańska Akademia Alergii, Astma & Immunologia: "Wyzwalacze i zarządzanie astmą."

CDC: "Wpływ astmy na naród." 

Krajowa edukacja na temat astmy & Program profilaktyczny: "Wytyczne dotyczące diagnostyki i leczenia astmy." Raport podsumowujący 2007.

Firmy sprzątające, które reklamują się jako „zielone”, lubią twierdzić, że są bezpieczniejszą i bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą dla konwencjonalnych środków czyszczących. Ale czy one działają? I czy naprawdę są lepsze dla ciebie – i dla Ziemi – niż konwencjonalne środki czyszczące?

Wiele produktów ekologicznych zbiera tłuszcz i brud, podobnie jak tradycyjne środki czyszczące, o czym świadczy rosnąca ich liczba na półkach największych sieci supermarketów.

"Ludzie nie będą używać produktów w kółko, jeśli nie usuwają plam, jeśli nie rozbijają brudu," mówi Samara Geller, analityk baz danych i badań w Environmental Working Group lub EWG. "Wykazano, że są tak samo skuteczne w radzeniu sobie z różnymi pracami porządkowymi, jak tradycyjne środki czyszczące http://produktopinie.top/."

Jednak wiele alternatywnych środków czyszczących nadal stanowi zagrożenie dla zdrowia, a niektóre „zielone” produkty sprzedawane przez głównych producentów środków czyszczących uzyskują lepsze wyniki w testach bezpieczeństwa.

Rynek ekologicznych środków czyszczących rozkwitł na początku 2000 roku, częściowo dzięki wprowadzeniu mniej toksycznych produktów od tradycyjnych producentów środków czyszczących, takich jak Clorox i Windex. Następnie w 2010 roku sprzedaż spadła. Według ankiety przeprowadzonej przez firmę badającą rynek Packaged Facts, wyższy koszt tych produktów odstraszył wielu konsumentów.

Geller mówi, że ekologiczne produkty są zazwyczaj warte dodatkowych kosztów. "Czy możesz wycenić bezpieczeństwo? Warto, dla spokoju ducha związanego z zakupem produktu o podwyższonych standardach bezpieczeństwa składników i przejrzystości." Ona dodaje, "… płacisz dodatkowo za korzyści związane z ochroną środowiska."

SpanishEnglishFrenchRussian