News

Şu anda Sergi Roberto, Elche ile karşılaşmak için gelmiyor ancak grupla antrenman yaptı.

Şu anda Sergi Roberto, Elche ile karşılaşmak için gelmiyor ancak grupla antrenman yaptı.

Koçlarım beni eğitti, okul öğretmenlerim değil. Ve rekabeti bana öğretilen hayatı yaşıyorum. Guardiola’nın Barça’sında özdeşleştiğim bazı şeyler var. Biri zevk almaktır. Diğeri sonuna kadar rekabet eder. Yani beni yeneceklerse kan terletsinler. Ve üçüncüsü, bence yaşlı insanlar [gülümsüyor]. Her zaman tam hızda oynanmayan. Bu yaşam tarzı benim dışımda. Duraklatmam, işlemem ve bir karar vermem gerekiyor. Maksimum hızda nasıl karar vereceğimi bilmiyorum. Bir takımın maksimum hızda oynadığını gördüğümde bunun beni ezdiği doğru. Hayatımda bir kontrolsüzlük görüyorum ve ilk içgüdüm topu hızlı bir şekilde pas vermemek. Spora, kendimi nasıl yaşadığımla veya nasıl yaşamayı sevdiğimle özdeşleştirecek şekilde bakıyorum.

Barça, Calafell’i yarın Palau’da (öğlen 12.00, Barça TV ve OKLiga.TV) Ok Liga’nın yedinci gününde, geçtiğimiz hafta sonu bu yıl ilk kez elde ettiği liderliği sürdürmeye çalışacağı Garatge Plana Girona. 

19:34 tarihinde 11/06/2020 CET

Cristina Moreno

Edu Castro’nun adamları, son gün Taradell’i yenmelerine rağmen iyi vakit geçirmeyen bir Calafell ile karşılaşacaklar. Tabloda sekizinci olarak, toplamda üç mağlubiyet ve iki galibiyetle oynanan beş oyunda sadece altı puan ekliyorlar. Yine de Barça teknik direktörü rakibine karşı temkinli davrandı. "Sonuçlara uymayan bir oyun oynayan çok rekabetçi bir takım"Eloi Mitjans’ın rolünü vurguladığı önizlemede, "mükemmel kalitede bir oyuncu".

Barça, ikinci liderliğiyle

"Kimliğimizle kendimizi güçlendirmek ve rekabetçi olmak istediğimiz Palau’ya dönüyoruz.", taraftarlara tekrar hatırlatan Barça teknik direktörü şöyle anlattı: "Halka güvenememe talihsizliğimiz var, biz de bunu isteriz".

Barça zafer yoluna devam ediyor ve lider oluyor

2021 yılına kadar ertelenen Avrupa tekerlekli hokey müsabakaları

Bir zafer, Katalan takımını Liceo’nun ikinci olduğu OK Liga’da, Reus ve Lleida ile 15 puanla ikinci ve üçüncü, her ikisi de dolabında 13 puanla berabere kalan birinci konumda tutacaktı.

Çok uzun zaman önce bu Dembélé’yi hayal etmek zordu. Ve tam olarak futbolu yüzünden değil. Potansiyel zaten oradaydı, yeteneği, bazen de esrarengiz olmasına rağmen. Ancak farkı yaratan, çoğu zaman şüphe altındaki zihniyetleridir.

01/21/2021

01/22/2021 tarihinde 00:44 CET

Dídac Peyret @didacpeyret

Fransız, zorluklara isyan edebilecek bir futbolcu olarak kendini ortaya çıkarıyor. Dembélé, işler karmaşıklaştığında fark yaratıyor.

Ayrıca hatalarının üstesinden gelebilecek biri olarak. Fransız bir penaltı kaçırdı. Ayrıca bir ev markası kesildikten sonra çok açık bir durum. Fakat üçüncü seferinde sağ eliyle muhteşem bir gol attı ve Cornellà’nın kahramanı Ramón Juan’ın ellerini topladı. Ousmane’nin yumruklarını sıktığı çok şiddetli bir atış.

Fransız oyuncu uzatmalarda Barça’nın maksimum cezasından kaçındı ve yerel kalecinin anısına bir geceyi mahvetti. Cezalar ve çarpık şanslarla işaretlenmiş bir maçtı. 

Cezaların kesişmesi

Her türlü sorunun yaşandığı bir sezonda kimse cezaları fark etmedi. Sonuçta Messi yüksek bir başarı yüzdesi elde etti ve kimse penaltı atışlarını düşünerek herhangi bir sezona başlamadı. 

Koeman’ın Barça’sı da değil, ayrıca bir şey yoksa o bir çiçektir. Şimdiye kadar, bir şeyler ters gittiğinde, daha kötüye gitme eğilimindeyse, genellikle daha da kötüleşir. Bu sefer öyle değildi ama iş saçla çözüldü. 

Barça ateşle oynuyor. Ayrıca Cornellà’da, teldeki bir maçta. Katalanlar şimdiye kadar bu sezon aldıkları 17 penaltıdan 12’sini attılar. Son dört başarısız oldu.

Dembélé kupaya karar verir

| EFE

Barça için bir haç. Messi, Braithwaite, Pjanic ve Dembélé, on bir metreden en son acı çekenler oldu. Cornellá’ya karşı son iki, çok kupa maçında.

Bu formatla klasik bir oyunda ve suni çim sahada. Futboldan daha yoğun. Düzenden çok duyguyla.

Barça’nın sahada ciddi ama çok düzensiz oynadığı bir oyun. Son metrelerde ayar yapılamıyor. Bakış açısı, Barça’yı geçmek için fırsatlara sahip olan Griezmann veya Braithwaite gibi oyunculara çok yön verdi.

Fransız, Süper Kupa finalinde iki gol atmıştı, ancak bu sefer yarıda kaldı. Griezmann, Atlético’daki günlerinin düzenini yakalayamıyor. 

Duvara çarpmış gibi göründüğü mükemmel karşılaşmaları diğerleriyle birleştiriyor. Koeman’ın oyunu bitirmesi için en iyi oyuncularına dikkat etmesi gerekiyordu. 

Ilaix ve Riqui, kahramanlar

Ilaix ve Riqui Puig başladı ama ikisi de maçı bitirmedi. İlki, Cornellà’nın oldukça itiraz ettiği bir oyunda cüretkar ve koşulları gösterdi.

Riqui’nin durumu daha şaşırtıcıydı. Barça’nın dümeni olarak başladı, ancak soldu ve artık ikinci yarıda soyunma odasından çıkmadı.

Dembélé’ye giren ve Barça’ya çift pivot siparişi veren Koeman’ı bir şey sevmemeliydi. Fransız arka planda başladı ama bir yürüyüş daha yaptığında Cornellá’yı kırdı.

Her zamanki gibi başarısız oldu, çünkü oyununda güçlü ve zayıf yönleri her zaman paylaşılıyor. Ama bu sefer kararlılığı galip geldi. Oyunun amacıydı ve ardından Pedri, Braithwaite’in işi olan ikinciyi de uzatmalarda pişirdi.

Barça’nın 1×1’i Cornellà’ya karşı

Barça zor günler geçiriyor ama kupada yaşıyor

Barça uzatmalarda çok daha iyiydi ve El Mosquito bir kez daha eşek arısı gibiydi. 

Süper Kupa iki anlama gelebilir: bir dönüm noktası veya sıfırdan başlama zorunluluğu. Sonunda ne biri ne de diğeri oldu çünkü Barça yarı yarıya kaldı.

01/23/2021

22: 47’de CET

Dídac Peyret @didacpeyret

Ancak finalde düşmesine rağmen yarışma olumlu bir mesaj bıraktı: Barça rekabete geri döndü.

Sadece kaybedilecek şeylerin olduğu oyunlardan birinde Kupada onaylanan bir his. Beklenenden daha pahalıya mal olmuş olabilir, ancak sonunda Barça, Cornellà’daki nankör bir toplantıyı çözdü.

Dembélé kupaya karar verir

| EFE

Uzatmada oldu ve Barça ağızlarında güzel bir tatla ayrıldı. Takımın son zamanlarda küçük olmasına rağmen ileriye doğru adımlar attığı hissiyle.

Vakıf kurmak

LaLiga ipliğini tamamen kaybetmemesine ve hepsinden önemlisi kızarmadan masaya bakabilmesine izin veren bir büyüme.

Süper Kupa’dan önce takım, hepsi evden uzakta olmak üzere arka arkaya üç galibiyet aldı.

Huesca’ya (0-1) karşı galibiyetle başlayan galibiyet, Athletic (2-3) ile devam etti ve Granada’ya (0-4) devam etti.

Ardından Süper Kupa geldi (Real’e karşı penaltı atışlarında galibiyet ve Bilbao’ya uzatmada yenilgi). Ve son olarak Cornellà’daki Kupa: 90 dakika sonra zafer.

&# 128101; Duyuru&# 127386; Elche # ElcheBarça pic.twitter.com/YUEqyF43PS

– FC Barcelona (@FCBarcelona_es) 23 Ocak 2021

Koeman’ın takımı, son düellolarda üç uzatma periyodu oynadıktan sonra bu Pazar (16.15 / Movistar La Liga) Martínez Valero Stadyumu’nda Elche ile karşılaştı. Ve yine Camp Nou’nun dışında: Evden uzakta arka arkaya yedinci maç.

Barça, stadında en son 29 Aralık 2020’de Eibar ile oynadı.

✈ 8 deplasman maçları&# 128205; Huesca&# 128205; Bilbao&# 128205; Nar&# 128205; Córdoba (Süper Kupa Yarı Finali)&# 128205; Sevilla (Süper Kupa Finali)&# 128205; Cornellá&# 128205; Elche&# 128205; Madridhttps: //t.co/VZ6hEJD5q5

– FC Barcelona (@FCBarcelona_es) 23 Ocak 2021

Tüm bu rahatsızlıklarla Katalanlar, LaLiga’da arka arkaya dördüncü zaferlerini arıyorlar.

Ayrıca takımı endişelendiren bir çarpı ile: penaltılar. Barselona başlattığı 17 şirketin 7’sini boşa harcadı.

Cornella’ya karşı aynı oyunda iki kişi. Konuyu çok eleştiren Koeman için haksız bir şey.

Hollandalı, saygıdan kaynaklandığı sürece oyuncularına karşı eleştirel olma olasılığını iddia etti.

"Barça oyuncusu talep edilmeli. Sonunda 0-0 olursak, şansları ve kaçırdığımız iki cezayı analiz edersek, iyi olduğumuzu söylemeyeceğim, yalan söylemeyeceğim".

Etkinlik ve transferler

Koeman tüm sezon boyunca göze çarpıyor: En iyilerle rekabet etmek için etkinliğinizi artırmanız gerekiyor. Ama yine de bekleyen konulardan biri.

Dahası, bu Pazar Messi olmadığı için, Süper Kupa’da Athletic’e karşı oyundan atıldıktan sonra ikinci penaltı oyununu kim çekecek?

&# 128165; @Hayalhanemersin &# 127919; pic.twitter.com/zPkgAhM8SZ

– FC Barcelona (@FCBarcelona_es) 23 Ocak 2021

Kupanın rotasyonlarından sonra Jordi Alba ve De Jong Hedef listesine geri dönüyor, ancak takım oyuna tam olarak taze gelmeyecek.

Bu, Koeman’ın mesajlarından bir diğeri: iyileştirmek için Ansu Fati veya Piqué gibi önemli yaralanmalara geri dönmesi süpetbetin veya imza atması gerekiyor.

#FCB &# 128309;&# 128308;&# 127897; ️ "İnsanlardan yoksun"Koeman, adayların reddini aldıktan sonra tekrar ağladıhttps: //t.co/Ji8MhwBioH

– SPOR gazetesi (@sport) 23 Ocak 2021

Şu anda Sergi Roberto, Elche ile karşılaşmak için gelmiyor ancak grupla antrenman yaptı.

Desteğin sahibi olduğu da kesin değil, çünkü aşırı yük ve çok fazla kırbaç taşıyor. Ancak Koeman bahane istemiyor ve vurguladı "akıl sağlığı" son maçlarda sizinkilerden.

SpanishEnglishFrenchRussian