News

Więcej kawy

Więcej kawy

Pod naciskiem posłów instrument kary stanie się teraz jeszcze surowszy, niż zamierzała większość krajów UE.

Na przykład parlament stwierdził, że kary można nakładać szybciej, a działania mogą być podjęte już w przypadku zagrożenia nadużycia środków unijnych z powodu naruszenia praworządności.

Protesty na Białorusi: UE wszczyna postępowanie sankcyjne wobec Łukaszenki Negocjacje powinny być kontynuowane: Asselborn – Do przystąpienia Turcji daleko Spór między partnerami z NATO: Macron oskarża Erdogana o wojownicze stanowisko

Pierwotna przedłożona propozycja polegała na dopuszczeniu cięć w pomocy finansowej UE tylko wtedy, gdy naruszono praworządność "wpływać w wystarczająco bezpośredni sposób" w sprawie zarządzania finansami i interesów finansowych Unii.

Wykorzystane źródła: agencje informacyjne dpa, AFP

Dowiedz się, co jest ważne każdego ranka.

* Informacja o ochronie danych

Możesz anulować biuletyn za pomocą klikalnego linku „Anuluj subskrypcję biuletynu” w otrzymanej wiadomości e-mail. Możesz również w każdej chwili sprzeciwić się wykorzystywaniu Twoich danych do celów reklamowych i / lub odwołać zgodę udzieloną Ströer Digital Publishing GmbH (Platz der Einheit 1, 60327 Frankfurt) w dowolnym momencie ze skutkiem na przyszłość bez ponoszenia jakichkolwiek specjalnych kosztów (np. Przez e-mail). Wyślij na adres t-online-newsletter@stroeer.de).

Biuletyn redaktora naczelnego Floriana Harmsa

T $ (‘# taAnmeldenDSLink’). Kliknij (function () {T $ ("#taAnmeldenDSContainer") .toggle (0); }); .taAnmelden {width: 300px; wysokość: 250px; margin-bottom: 10px; text-align: left; } .teaser-cr-subscribe .ds-link {pozycja: bezwzględna; top: 12px; po prawej: 9px; rozmiar czcionki: 12px; kolor: # A4A4A4; dekoracja tekstu: podkreślenie; } .taAnmelden__claimContainer {background: prawy górny adres URL (https://bilder.t-online.de/b/84/75/16/02/id_84751602/tid_da/index.jpg) no-repeat; background-size: okładka; box-size: border-box; wyściółka: 0; pozycja: względna; wysokość: 171px; } .taLogin__claimContainer: przed {content: "; szerokość: 1px; margin-left: -1px; float: left; wysokość: 0; wyściółka górna: 56,25%; } .taLogin__claimContainer: after {content: "; wyświetlacz: stół; oba czyste; } # Tcontbox.Tartneu .Tart h3.taAnmelden__claim {border-left: 2px solid #fff; kolor: #fff; margines: 0; wypełnienie: 0 8px; rozmiar czcionki: 25px; wysokość linii: 1; rodzina czcionek: TeleGrotesk, arial, helvetica; waga czcionki: 100; text-transform: brak; pozycja: bezwzględna; top: 73px; po lewej: 11 pikseli; } .taLogin__logo {width: 142px; wysokość: auto; pozycja: bezwzględna; po lewej: 11 pikseli; top: 13px; } .taAnmelden__inner {wypełnienie: 9px 12px 12px; tło: # 1d4469; } .taAnmelden__formHeadline {rozmiar czcionki: 14px; kolor: #fff; font-weight: pogrubienie; text-transform: brak; padding-bottom: 10px; rodzina czcionek: TeleGrotesk, arial, helvetica; } .taAnmelden__form {width: 277px; } .taAnmelden__form: after, .taAnmelden__form :: after {content: " "; Blok wyświetlacza; oba czyste; } .taLogin__input {display: block; line-height: 32px; wysokość: 32px; wypełnienie: 0 10px; szerokość: 172px; obramowanie: 1px solid # e7e7e7; float: left; rozmiar czcionki: 12px; box-size: border-box; -webkit-wygląd: brak; border-radius: 0; } .taAnmelden__input :: – webkit-input-placeholder {font-size: 12px; } .taAnmelden__input :: – moz-placeholder {font-size: 12px; } .taAnmelden__input: -ms-input-placeholder {font-size: 12px; } .taAmelden__input: -moz-placeholder {font-size: 12px; } input.taAnmelden__submit, input [type = submit] .taAmelden__submit {display: block; line-height: 32px; wysokość: 32px; szerokość: 105px; obramowanie: 1px solid # e20074; margines: 0; float: left; rozmiar czcionki: 12px; wyrównywanie tekstu: do środka; tło: # e20074; kolor: #fff; font-weight: normal; box-size: border-box; -webkit-wygląd: brak; border-radius: 0; kursor: wskaźnik; } .taLogin__noticeLink {kursor: wskaźnik; kolor: #fff; pozycja: bezwzględna; po prawej: 10px; top: 8px; dekoracja tekstu: podkreślenie; rozmiar czcionki: 11px; indeks z: 2; } .taLogin__noticeContainer {pozycja: bezwzględna; góra: 0; po lewej: 0; kolor: #fff; tło: # 1d4469; wysokość: 172px; szerokość: 100%; box-size: border-box; wypełnienie: 28px 12px 0; indeks z: 1; }

Dzień dobry, drodzy czytelnicy,

oto omówiony przegląd tematów dnia:

CO BYŁO?

Wyszedł o piątej trzydzieści rano. Przygotuj się szybko, napij się kawy, wciąż na wpół śpiąc. Znowu spaliśmy tylko cztery godziny. O szóstej słuchają pierwszego wywiadu radiowego dziesiątki tysięcy. Trudne pytania. Szybko przejrzyj gazety w drodze do biura. Pierwsza wizyta, druga wizyta, trzecia, czwarta, piąta. Pomiędzy pożarciem bułki znowu nie ma czasu na ciepły posiłek. Czytanie plików z boku. Pan X desperacko czegoś chce, a pani Y też.https://yourpillstore.com/pl/belto/ Ponadto szef już dwa razy napisał SMS-a, gdzie jest twój plan na większy projekt? Szybko kilka instrukcji, a następnie przeczytaj 32 notatki. Zmęczenie, o człowieku. Więcej kawy. Szybkie spojrzenie w Internecie, przestraszone: moja twarz na górze portalu informacyjnego, pod potępiającym nagłówkiem. Przełknąć. Czy jestem taki zły? Najpierw tabliczka czekolady. Dlaczego to piszą? Naprawdę popełniłem tak duży błąd … nie ma czasu, następne spotkanie, już pięć minut spóźnione. Rozmawiaj przez półtorej godziny. Wszystkie pary oczu. W jednym uznaniu, w innym pogardzie. Chcę tylko posunąć się naprzód. Idź szybko. Dokąd jeszcze się udać, pani Müller? O tak, studio telewizyjne. Czy możemy jeszcze gdzieś szybko iść po drodze … ok, więc nie. Kamery włączone, z powrotem w centrum uwagi, znowu tylu widzów. Myślę, że poszło całkiem nieźle. Mogę przedstawić moje uwagi. Zarobiłem na piwo. Albo trzy. Butelka może być również przyjacielem, jeśli nikogo nie ma w pobliżu tego zbyt pustego berlińskiego mieszkania. Musiałem znowu zadzwonić do rodziny w domu. Śpię już. Ach, kolejny SMS od szefa. Tak, zrobię to szybko. Nie, nie ma problemu. Ok, do zobaczenia jutro. Więc wróć do biurka. A więc i tak to robimy. A więc. Gdyby mnie nie miała. Cholera, znowu wpół do pierwszej. Szybko do łóżka. Nokaut. Cztery godziny przed włączeniem alarmu. Od nowa.

Jest wiele wymagających zawodów. Pracownicy budowlani mają bardzo zajętą ​​pracę, podobnie jak ratownicy medyczni. Patrolowcy i dziennikarze. Piloci i pielęgniarki na salach operacyjnych, kierownicy i żołnierze stoją przed ogromnymi wyzwaniami, a mógłbym wymienić o wiele więcej zawodów. Niektóre są wysoko cenione, inne mniej. Ale prawdopodobnie nikt nie zarabia tyle pogardy dla katorżniczej pracy, jak politycy. Jasne, polityka to więcej niż praca. Wymaga przekonania, próżności i grubej skóry, a nie działa bez twardości dla siebie i innych. Kiedy widzimy polityków – w Bundestagu, na konferencjach prasowych czy w talk show – widzimy, jaki obraz siebie kreują. Produkcja. Odwrotna strona obrazu również należy do prawdy. Strach i samotność. Walki o władzę i porażki. Złość i nienawiść. Niektórzy ludzie, którzy zaczynali jako entuzjastyczni idealiści, stają się sfrustrowani cynikami. I tylko ci, którzy nauczyli się wytrzymywać niepowodzenia, ataki i porażki bez utraty siebie lub swoich sojuszników, mogą długo pozostać w politycznej klatce lwów. "Cechy biorące" tak to nazywają tutaj w Berlinie.

Minister federalny w gabinecie (przed kryzysem z Korony): na stałe zelektryfikowany. (Źródło: imago images)

Nie musisz współczuć politykom, nie musisz też lubić stylu, opinii czy postawy każdego polityka. Ale zdecydowana większość z nich zasługuje na szacunek. Do pracy dla wspólnego dobra (i tak, oczywiście, myśl o własnej karierze jest zawsze obecna). Do pokonywania codziennych trudności, na które większość obywateli nie byłaby gotowa. Ciągły brak snu, ciągła walka z czasem, zawsze w oczekiwaniu na atak wroga lub towarzysza. Nigdy nie nieznany publicznie. Często w krzyżowym ogniu komentatorów, często przeciążonych. Problemy w Niemczech i na świecie stają się coraz bardziej złożone, prawie nie widać wszystkich kryzysów. Bycie politykiem to także życie na krawędzi nieustannie wygórowanych wymagań.

Dlaczego ci to wszystko mówię? Bo się martwię, gdy wzrasta nienawiść do polityków. Jeśli patrzę w grupy telegramów, na Facebooku czy Twitterze, słyszę ludzi w metrze, w piekarni czy w pubie, to widzę i słyszę coraz więcej tyrad, przekleństw i gorzej przeciwko ludziom, którzy kierują losami naszego kraju . Obawiam się, że furia rośnie, niezależnie od tego, czy chodzi o zasady koronacji, czy politykę migracyjną. Krytyka jest częścią demokracji, a pogarda nie jest. Gdyby mało kto chciał się zaangażować politycznie, wszyscy mielibyśmy problem.

Dlatego tak ważna jest nowa książka dziennikarzy Petera Dausenda i Horanda Knaupa. "W ogóle nie możesz być sam" tak to nazwali i oczywiście kręci się wokół codziennego życia polityków – przed i za kulisami. Obaj autorzy wyjaśnili mojemu koledze Svenowi Böllowi, dlaczego politycy mają jedną z najbardziej brutalnych prac. Po przeczytaniu tego wywiadu możesz zobaczyć pewne rzeczy inaczej. 

Peter Dausend i Horand Knaup opisują codzienne życie polityków. (Źródło: Jens Oellermann)

______________________________

CO TAM?

Angela Merkel również codziennie dużo pracuje. Dziś kanclerz przyjmuje szefową Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen i zastanawia się, jak przekonać Parlament Europejski do przepchnięcia 750-miliardowego pakietu pomocowego w Koronie. W międzyczasie komisarze UE przedstawiają w Brukseli nową strategię cyfrową UE i europejski plan działania przeciwko rasizmowi.

Rozpoczynają się wybory prezydenckie w USA: w Minnesocie obywatele, którzy nie mogą uczestniczyć 3 listopada, mogą oddać swoje głosy z wyprzedzeniem. W najbliższych dniach pojawią się kolejne stany.

Premierzy Brandenburgii, Saksonii-Anhalt i Turyngii sadzą drzewa w Poczdamie. Akcja "Kopanie w jedności" ma na celu zachęcenie mieszkańców całych Niemiec do zaangażowania się w ochronę klimatu i zazielenianie w swoich miejscach zamieszkania. 

______________________________

Jimi również magicznie bawił się językiem. (Źródło: Picture alliance / UPI / dpa)

Wiesz, że Jimi Hendrix ma boski status dla pisarzy o świcie. Jest więc logiczne, że wyruszył 50 lat temu dzisiaj, aby podnieść struny w wyższych sferach. Miejmy nadzieję, że nie tylko mają tam harfy. Cóż, nawet Jimi by ich rozkołysał.

______________________________

Piłka znów się toczy – ale w najbardziej niezwykłych warunkach, jakie kiedykolwiek istniały. Kiedy mistrzowie z Monachium i Schalke zmierzą się ze sobą na starcie Bundesligi dziś wieczorem, zapanuje niesamowita cisza. Ponieważ w stolicy Bawarii rośnie liczba infekcji koronowych, kickery muszą pojawiać się przed pustymi trybunami, a nawet obiecane niedawno 7500 widzów nie może przyjść. Rola moderatora jest tym ważniejsza: Claudia Neumann komentuje mecz w ZDF, gdzie jest on swobodnie transmitowany. Z góry powiedziała mojemu koledze Noah Platschko, dlaczego będzie to najtrudniejszy sezon wszechczasów.

______________________________

CO CZYTAĆ I OGLĄDAĆ?

Dlaczego niektórzy ludzie zarażeni koroną poważnie chorują, a inni nie? Znany immunolog Andreas Radbruch ma pomysł. Wyjaśnia to w wywiadzie z moją koleżanką Melanie Weiner.

______________________________

O „Zapft jest! Dobry pomysł? (Źródło: Matthias Schrader / AP / dpa)

Anulować Oktoberfest? To wykluczone! Dlatego w całym Monachium można teraz obchodzić wiele małych przyjęć. Decyzja ta jest przykładem niekonsekwentnej polityki koronowej premiera Bawarii Markusa Södera – mówi moja koleżanka Laura Stresing. 

______________________________

Ryzyko korony rośnie ponownie w coraz większej liczbie krajów europejskich – gdzie nadal możesz spędzić jesienne wakacje? Moja koleżanka Sandra Simonsen wyjaśni ci to. 

______________________________

"Najgorsze jest to, że nie ma dachu nad głową"mówi mała dziewczynka. Od ponad tygodnia przebywa na ulicy z matką i rodzeństwem. Uciekł przed syryjską wojną domową, utknął na greckiej wyspie Lesbos, opuszczonej przez europejskich polityków. Reporter Sophia Maier poznała dziewczynę. Powinieneś był zobaczyć swój dwuminutowy film.

______________________________

Co robią chińscy dyktatorzy, gdy chcą szerzyć swoją propagandę w Niemczech? Płacą za to dużej sieci księgarzy i gazecie codziennej. I szczęśliwie się przyłączają. Nie wierzysz? W takim razie przeczytaj ten artykuł naszego badacza Larsa Wienanda.

______________________________

Zimne powietrze, fale upałów, obszary o niskim ciśnieniu: od teraz nasz zespół wideo regularnie oferuje szczegółowy raport pogodowy z wysokiej jakości zdjęciami satelitarnymi i animacjami poklatkowymi. Moi koledzy Tim Blumenstein i Adrian Röger pokażą Ci, jak spadek temperatury wysycha późnym latem.

______________________________

Co mnie bawi?

Nie możesz wiedzieć wszystkiego.

(Źródło: Mario Lars)

Życzę wnikliwego dnia. Jutro mój kolega Marc Krüger i ja będziemy w kontakcie z naszym weekendowym podcastem. Mój kolega Peter Schink napisze za Ciebie w poniedziałek, a ja napiszę ponownie od wtorku rano.

Z poważaniem,

Twój

Florian Harms, redaktor naczelny t-online, e-mail: t-online-newsletter@stroeer.de

Z materiałem od dpa Zapisz się do codziennego newslettera Floriana Harmsa tutaj.

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o świcie, a wszystkie aktualności tutaj.

Do końca tego roku Komisja Europejska mogłaby ustalić, że telefony komórkowe powinny w przyszłości mieć znormalizowane gniazda ładowania. To brzmi jak dobra wiadomość dla konsumentów. Ale to nie jest takie proste. 

Luksusowa marka "Kawior" wprowadza iPhone’a w konstrukcji Tesli
Seria zdjęć składająca się z 6 zdjęć

Komisja Europejska rozważa obecnie interwencję na rynku elektroniki, która będzie miała skutki globalne – i możliwe skutki dla prawie każdego gospodarstwa domowego w Niemczech. Czy w przyszłości powinno być ściśle określone, że smartfony muszą mieć jednolite gniazdo ładowania? A może wolisz bardziej miękkie rozwiązanie?

Trudny kurs zaowocowałby dwiema rzeczami: szybką dominacją złącza USB-C, które już rozprzestrzenia się w nowych telefonach z Androidem – oraz konfliktem z Apple. Firma iPhone chce zachować swoje własne złącze Lightning i uważa dzisiejsze rozwiązanie, że można podłączyć kable z różnymi wtyczkami do standardowych gniazd ładowarek, jako całkowicie wystarczające.

SpanishEnglishFrenchRussian