News

Z biegiem miesięcy organizm powinien przyzwyczaić się do wyzwalacza, a twoje objawy powinny postępować

Z biegiem miesięcy organizm powinien przyzwyczaić się do wyzwalacza, a twoje objawy powinny postępować

Zaawansowane węglowodany składają się z:

 • warzywa i owoce
 • produkty pełnoziarniste, takie jak owies, brązowy ryż, pieczywo pełnoziarniste i makarony

Jedna zaleta białka: napędza produkcję, szczególnie białko zawierające żelazo, które organizm łatwo wchłania, np. Z czerwonego mięsa, kurczaka i skorupiaków. Twoja ilość wzrasta w okresie macierzyństwa, aby wytworzyć również krwiobieg niemowlęcia. Aby uzyskać zdrowsze białka, które nie są nasycone tłuszczami, upewnij się, że otrzymujesz je z:

 • ciężko pracująca wątroba
 • Ryba
 • Drób
 • Tofu oraz inne usługi i produkty sojowe
 • fasolki
 • Orzechy
 • Białka

Jeśli powinieneś być wegetarianinem lub zadaj swojemu lekarzowi pytanie dla siebie i swojego dziecka, czy skorzystałabyś na wizycie u dietetyka, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednią ilość białka.

Będziesz musiał posiadać mocne kości, które dodatkowo wspomagają funkcjonowanie tkanki mięśniowej. Najlepszymi zasobami są produkty mleczne, takie jak mleko, ser i jogurt. Czarne, liściaste warzywa, które są zielone, mają faktycznie, jednak w znacznie mniejszych ilościach. Niektóre posiłki zawierają wapń, w tym płatki zbożowe, czyli chleb wzbogacony w wapń, sok pomarańczowy i produkty sojowe. Zawsze sprawdzaj etykiety posiłków, aby się upewnić.

Marcia Cross, 47-letnia aktorka o płomiennych włosach za granie prowokacyjnej, o tak doskonałej Bree w przebojowym programie telewizyjnym ABC Zdesperowane gospodynie domowe, wraz z niestabilną uwodzicielką dr Kimberly Shaw dotyczącą nocnego detergentu z lat 90. Plamka Melrose, dodała kolejną część do swojego repertuaru: adwokat wellness. Cross zaczęła użyczać swoich talentów, by stawić czoła Up To (SU2C) jako ambasadorka celebrytów, aby zwiększyć świadomość, że społeczeństwo generuje fundusze na ciągłe badania, wykorzystując cel, jakim jest wykorzenienie choroby na zawsze.

Krzyż jest z pewnością powiązany z bitwą. Zanim dołączyła do SU2C w ciągu tych 12 miesięcy, była skórą twarzy kampanii Oil of Olay „dostarcza Przyjaciół” w latach 2007 i 2008, która zachęcała poszczególne osoby – i ich najbliższych towarzyszy – do planowania regularnych badań kontrolnych. „Po dotknięciu przez dwóch członków rodziny stałem się niezwykle pasjonatem pomocy w nauczaniu opinii publicznej o” aktorce, która otrzyma nominację do nagrody Emmy, jeśli kampania zostanie ustanowiona. „w wyniku wykrycia wcześnie, zarówno mój dziadek, jak i kuzyn przeżyli chorobę, ale zbyt wiele innych osób nie ma tyle szczęścia. Wzywamy każdą osobę do pilnowania siebie i swoich ukochanych, organizując wspólne spotkanie. Te minuty jest ich niewielu ratujących życie codzienne ”.

Rudowłosa, która jest sławna, dodatkowo jest znajomym widokiem na corocznym biegu Revlon dla kobiet, ogromna atrakcja zarówno dla odważnych nazwisk, jak i osób niebędących celebrytami.reprostal sterydy anaboliczne

Cross po prostu nie tylko łączy jej tytuł ze sprawą – choć może być warta – raz na zawsze promocji; jej motywy bywają bardziej indywidualne. Jej małżonek od 36 miesięcy, makler giełdowy Tom Mahoney, lat 50, był klinicznie zdeterminowany, aby nie ujawnić wszystkiego, co jest ostatnie. Jej pierwszy partner, gwiazda Richard Jordan, zmarła w 1993 roku, zaledwie po 5 latach bycia naprawdę zaangażowaną parą.

„Stój tak długo, jak jest naprawdę” Stój tak bardzo, jak nie Rak, który dostaje się, mówi Cross Magazyn WebMD namiętnie. „Rak jest rzeczywiście wszechobecny: miałem przyjaciół i członków rodziny z czerniakiem, nazywasz to… więc wszyscy jesteśmy w trybie reaktywnym. Powinniśmy walczyć z tym z pozycji, która jest zdrowa, zanim postawimy diagnozę. Związki chemiczne, których używamy, nasze domowe środki czyszczące, posiłki, które chętnie spożywamy, poziom naszego niepokoju: nasze anatomie nie powinny wchłaniać tego znanego stopnia zatrucia. Musimy wstać! ”

Dzieci pragną kompletnie dużej ilości sprzętu – szczególnie, gdy są dwa główne z nich! Twoja torba na pieluchy będzie prawdopodobnie Twoją własnością za granicą. Dlatego zdecyduj się na dużą torbę z wieloma woreczkami. Zamierzasz wykorzystać woreczki na kilka potrzeb bliźniaków oraz przedmioty, które zwykle trafiają do twojej torby.

Nadal przechowuj swój pokrowiec na pieluchy w:

 • Przenośna podkładka, która się zmienia (1 na dziecko na każdą godzinę, w której chcesz być poza domem)
 • Jednorazowe chusteczki do pieluch, bez alkoholu
 • woreczki syntetyczne (na brudne pieluchy lub chusteczki)
 • maść (z kremem z tlenkiem cynku lub naftą)
 • Sanityzer dłoni
 • Balsam do rąk
 • Chusteczki do odbijania
 • Czyste butelki i formuła (jeśli powinieneś)
 • Śliniaki
 • Podlewaj i traktuj osobiście
 • jedna lub więcej modyfikacji odzieży dla każdego niemowlęcia
 • Czapki, płaszcz i skarpetki na zmiany w bieżącej pogodzie
 • zabawki dla niemowląt
 • Smoczki
 • Aparat fotograficzny
 • (dla dzieci powyżej sześciu miesięcy)

Jeśli to możliwe, trzymaj dziecko w kolorze. Są cieńsze i znacznie bardziej wrażliwe i bolesne. Chroń je ubraniem i czapką, ogranicz ich czas przebywania na słońcu (szczególnie między 10:00 a 14:00, gdy słońce jest najsilniejsze), nie pozwól im się przegrzać i od razu wyjmij je ze światła słonecznego gdy ujawniają oznaki lub, w tym nadmierne zamieszanie, zaczerwienienie i płacz.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone przez 17, 2019

ŹRÓDŁA luty:

Huggins, K. Towarzysz przyszłych rodziców, Houghton Mifflin Harcourt, 2006.

Farber, E. Listy dla dzieci: w jakim kierunku iść i co należy osiągnąć, przygotuj się na dziecko, Adams Media, 2007.

Fierro, P. Bliźnięta, trojaczki i wiele innych książek, F + W Media, 2012.

Food and Drug Administration: „Czy należy nakładać filtry przeciwsłoneczne na niemowlęta? Może nie zwykle ”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone.

Jeśli spodziewasz się bliźniaków i nie wiesz zbyt dobrze, czego możesz się spodziewać, nie jesteś sam. Wiele kobiet spodziewających się bliźniaków nie ma podstawowej koncepcji, czego się spodziewać, ale nie sugeruje to, że one – a ty także – nie mogą tego odkryć. Dlatego oto kilka informacji, które pomogą Ci określić, co się dzieje, jeśli spodziewasz się bliźniaków.

Bliźniak to po prostu podwójne błogosławieństwo, ale może też nieść większe niebezpieczeństwa niż ciąże pojedyncze.

W Stanach Zjednoczonych około trzech na 100 kobiet w ciąży rodzi bliźnięta lub trojaczki, zgodnie z Mayo Clinic w Rochester w Minnesocie. Według licznych doniesień liczba ciąż podwójnych wzrasta.

Przygotuj się. Zapoznaj się z 11 najbardziej skutecznymi rzeczami, których nie dowiadujesz się o swojej ciąży bliźniaczej z dystrybucji.

Większość z nas słyszy, że im jesteśmy starsi, tym trudniej jest zajść w ciążę, ale postępujący wiek w rzeczywistości zwiększa prawdopodobieństwo podwójnego macierzyństwa – twierdzi Abdulla Al-Khan, MD, kierownik i szef działu leków matczynych i płodowych.https://yourpillstore.com/ i operację w szpitalu Hackensack University w New Jersey. „myśli są załamane w 25 lub w 30 i 40, rundy owulacji nie są już regularne. Prawdopodobnie możesz mieć dwa mieszki włosowe dokładnie w tym samym czasie. Jeśli być może nie powinieneś być regularny i mieć owulację,” Voila! ciąża bliźniacza bez technologii wspomaganego rozrodu.

Kobiety spodziewające się bliźniaków mogą wymagać więcej, aby pomóc w zapobieganiu wadom porodowym, twierdzi dr Manju Monga, profesor Berel Held, w związku z czym kierownik oddziału leków matczyno-płodowych podczas University of Texas Health Sciences Center w Houston.

„Sugerujemy 1 miligram kwasu foliowego na jedną w przypadku ciąż bliźniaczych i 0,4 miligrama na ciążę pojedynczą” – mówi Monga, która ma bliźniaki dzień. Wiadomo, że kwas foliowy zmniejsza zagrożenie wadami dostarczania rur nerwowych, takimi jak na przykład rozszczep kręgosłupa.

Monga twierdzi, że ciąże bliźniacze wymagają częstszego monitorowania niż ciąże samotne. „Mamy tendencję do częstszego wykonywania USG w celu oceny rozwoju w ciążach podwójnych, w porównaniu z jednym skanem struktury i czymś w rodzaju skanowania rozwoju w przypadku ciąży pojedynczej”.

Ale obok dodatkowej oceny pojawia się niebezpieczeństwo. Al-Khan twierdzi na przykład, że prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży zaraz potem jest większe w przypadku ciąż bliźniaczych. „Dwukrotnie przyklejasz opiekunkę, więc jeśli prawdopodobieństwo poronienia jest z pewnością jedną z 1000 w ciążach pojedynczych, może to zwiększyć się do co najmniej jednej na 500 w przypadku bliźniaków”.

Zastanawiasz się, jak dużo więcej możesz faktycznie skonsumować przez swojego bliźniaka? Surowa rzeczywistość jest taka, że ​​z pewnością wystarczy dodać około 600 kalorii, które stanowią dodatkowy czas. Odnosi się to do prawdziwej ilości w 2 szklankach chudego mleka i kanapce z serem lub w 2 miseczkach płatków zbożowych z pełnym mlekiem i bananem.

Aby Ty i Twoje bliźniaki pozostali zdrowi, jeśli już zdrowo się odżywiacie, dodanie tych 600 kalorii może być jedyną zmianą, jaką trzeba wprowadzić.

Nie martw się, gdybyś nie był najzdrowszy. Teraz może być świetny czas, obejmujący lepsze opcje posiłków dla Ciebie i Twoich dzieci. Pamiętaj, że różnorodność jest kluczowa. Wybór spośród różnych zestawów posiłków gwarantuje, że otrzymasz asortyment zawierający najlepsze minerały i witaminy.

Zaawansowane węglowodany zapewniają organizmowi witalność, której potrzebuje, abyś mógł rosnąć i przetrwać macierzyństwo. Są również wypełnione błonnikiem pokarmowym, który pomaga w trawieniu pokarmu i zapobiega – jest to zwykle problem przyszłych matek.

Zaawansowane węglowodany składają się z:

 • warzywa i owoce
 • produkty pełnoziarniste, takie jak owies, brązowy ryż, pieczywo pełnoziarniste i makarony

Jedna zaleta białka: napędza produkcję, szczególnie białko zawierające żelazo, które organizm łatwo wchłania, np. Z czerwonego mięsa, kurczaka i skorupiaków. Twoja ilość wzrasta w okresie macierzyństwa, aby wytworzyć krew również u twoich dzieci. Aby uzyskać zdrowsze białka, które nie są nasycone tłuszczami, upewnij się, że otrzymujesz je z:

 • ciężko pracująca wątroba
 • Ryba
 • Drób
 • Tofu oraz inne usługi i produkty sojowe
 • fasolki
 • Orzechy
 • Białka

Jeśli powinieneś być wegetarianinem lub zadaj swojemu lekarzowi pytanie dla siebie i swoich dzieci, czy skorzystasz z wizyty u dietetyka, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednią ilość białka.

Będziesz musiał posiadać mocne kości, a także funkcje tkanki mięśniowej. Najlepszymi zasobami są produkty mleczne, takie jak mleko, ser i jogurt. Czarne, liściaste warzywa, które są zielone, mają faktycznie, jednak w znacznie mniejszych ilościach. Niektóre posiłki zawierają wapń, w tym płatki zbożowe, czyli chleb wzbogacony w wapń, sok pomarańczowy i produkty sojowe. Zawsze sprawdzaj etykiety posiłków, aby się upewnić.

Wszyscy wiedzą, że powinniśmy stosować prawdziwy dystans, zaproponowano pandemię, jaką jest COVID-19. Oznacza to, że czynności, do których wielu przywykło, są normalne – spędzanie czasu w restauracji, wizyty w kinie, powrót do ćwiczeń w centrum fitness – są teraz zabronione. Ale ponieważ zachowujesz dystans od kogokolwiek, kogo nie ma w Twoim domu, chyba że jesteś w trakcie blokady lub kwarantanny, nadal możesz cieszyć się spędzaniem czasu na świeżym powietrzu przez tak długi czas. Ale co to oznacza dla odwiedzenia wybrzeża?

Czy koronawirus może przetrwać w cieczy?

Niemniej jednak nie rozumiemy zbyt wiele na temat poważnych dróg oddechowych, którymi jest ostry koronawirus 2 (SARS-CoV-2), wirus opryszczki, który tworzy. Eksperci, co zrozumiałe, są oddani badaniu, jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby, która jest wysoce zaraźliwa po zlokalizowaniu szczepionki.

Z pewnością istnieją obszerne badania na ten temat. Zgodnie z WebMD, SARS-CoV-2 może przetrwać 2 do 3 razy na syntezie, ale po prostu cztery godziny na miedzi.

Water Analysis Foundation zorganizowała 12 marca seminarium internetowe, aby zastanowić się, jak wirus przetrwa w wodzie. Surfrider Foundation podaje szereg wyników, które są kluczowe.

Dotychczasowe dochodzenie wykazało, że wybielacz i chlor dobrze niszczą SARS-CoV-2. CDC twierdzi, że nie ma dowodów na to, że możesz dostać COVID-19 pływając w basenie. Wiele ogólnodostępnych basenów jest zamkniętych, ponieważ trudno jest zachować fizyczną odległość. Fundacja Surfrider stwierdza, że ​​badania wykazały, że wirus opryszczki może zatem pozostać żywy i zakaźny w słodkiej wodzie. Oznacza to, że teoria głosi, że możesz zostać skażony, pływając w rzece lub jeziorze. Praktycznie jednak wirus opryszczki byłby prawdopodobnie bardzo rozcieńczony.

Nie przeprowadzono jeszcze żadnych badań dotyczących żywotności SARS-CoV-2 w słonej wodzie. Niemniej jednak prawdopodobnie nie będzie to to samo, co woda słodka. Dodatkowo, na plażach oceanicznych, które są większość, przypływy ostrożnie utrzymują wodę. Dlatego teoria głosi, że gdyby jakieś ciało kichnęło kilka kropelek wirusa w fale, fala mogłaby szybko zmiatać je daleko od linii brzegowej. Niemniej jednak nie rozumiemy. I pamiętaj, że na wielu plażach trudno jest całkowicie wyszorować ręce detergentem i wodą, częścią, która jest kluczem do choroby.

Nie jest całkowicie pozbawione niebezpieczeństw. Ale trzymanie bliźniaków może narazić Cię wraz z dziećmi na zwiększone ryzyko wielu problemów związanych z ciążą, w tym przedwczesnego porodu. Nie daj się temu zabezpieczyć. Dzięki dobrej opiece prenatalnej możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na cieszenie się zdrowym porodem i zdrowsze dzieci.

W przypadku bliźniaków jesteś bardziej narażony na:

Przedwczesne porody. Bliźnięta są tworzone przedwcześnie w ponad pięćdziesięciu procentach pełnego czasu. To przed ostatecznym końcem 36 dni macierzyństwa. Wcześniaki mogą mieć problemy zdrowotne jako noworodki. Często mają też trwałą niepełnosprawność.

minimalna ilość tłuszczu dostarczanego (LBW). Ponad pięćdziesiąt procent bliźniaków jest tworzonych za pomocą LBW, ważącego mniej niż 5 1/2 funta. Dzieci LBW osiągnęły zwiększone ryzyko problemów zdrowotnych po porodzie, takich jak na przykład:

 • i
 • Upośledzenie umysłowe

niemniej jednak zrozum, że będzie to znacznie bardziej prawdopodobne, jeśli dzieci zostaną stworzone przed upływem 32 dni lub ważą mniej niż 3 1/3 funta.

Zespół transfuzji bliźniaczej bliźniaczej (TTTS). To zaburzenie dotyka około 10% bliźniąt jednojajowych, które mają wspólne łożysko. TTTS rozwija się za każdym razem, gdy połączenie obejmujące naczynia dziecka umożliwia jednemu dziecku uzyskanie zbyt małej ilości krwi w nadmiarze. Pracownik służby zdrowia może leczyć TTTS chirurgią laserową w celu uszczelnienia połączenia naczynia lub w celu przeciążenia dodatkowego płynu owodniowego.

. Prawdopodobieństwo wystąpienia stanu przedrzucawkowego może być znacznie większe niż dwa razy niż kobiety trzymające jedno niemowlę. Stan przedrzucawkowy charakteryzuje się:

 • zapalenie
 • Bół głowy
 • Modyfikacje wizji

możesz potrzebować wczesnego porodu, aby zapobiec poważnym powikłaniom, jeśli masz to. Jeśli tego nie zrobisz, stan przedrzucawkowy może pozbawić dziecko powietrza i składników odżywczych oraz może uszkodzić narządy.

. Jeśli rozwinie się (wysoki poziom cukru we krwi) w czasie ciąży, u Twojego dziecka może rozwinąć się zbyt duży rozmiar. Dostarczanie dzieci, które są duże, grozi problemami podczas dystrybucji, które mogą wymagać porodu przez cesarskie cięcie. Wasze dzieci mogą mieć i kiedy też są naprawdę stworzone. Możesz zaplanować, na przykład dietę, aby zmniejszyć swoje niebezpieczeństwo.

Iron defecit. Zbyt mało zdrowszej czerwieni ze zbyt żelaza, co w niewielkim stopniu skutkuje przedwczesnym porodem. Pamiętaj, aby włączyć żelazo do swojej codziennej diety, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Tak, są to poważne niebezpieczeństwa, ale nie martw się nadmiernie. Wszelkie problemy wcześniej, a nie później, przy dobrej opiece prenatalnej, Ty i Twój lekarz możecie zmniejszyć ryzyko i plamienie. Wtedy z pewnością możesz skorzystać z pomocy lekarza, aby poradzić sobie i zminimalizować skutki wszelkich problemów.

Referencja medyczna WebMD sprawdzona przez 16, 2019

ŹRÓDŁA styczeń:

March of Dimes: „Multiples: Twins, Triplets and past”.

United States College of Obstetricians and Gynecologists: „Posiadanie bliźniaków”.

Fundacja Nemours: „Znalezienie drogi przez kilka narodzin”.

Ogólnokrajowe instytuty dobrego samopoczucia: „Bliźnięta, trojaczki i kilka porodów”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone. „”

test polegający na oznaczeniu ferrytyny w całkowitej ilości białka krwi zwanego ferrytyną, które przechowuje żelazo. Potraktuj swój system jako kuchnię domową. Prawie wszystko to jest zaopatrzone w posiłki, które wykorzystujesz każdego dnia. niektóre rzeczy trzymasz tam na długo – pudełko, które jest dodatkowe lub puszka fasoli do posiadania, łatwo dostępne, gdy materiały są niskie.

Sklepy z karoserią żelazo w ten sam sposób. Wykorzystuje szereg żelaza, które dostaje od razu z posiłków, do wytwarzania powietrza w krwiobiegu. Ale poza tym żelazo jest łatwo dostępne na wypadek, gdybyś nie miał wystarczającej ilości spożywanego posiłku.

Żelazo jest przechowywane w białku zwanym ferrytyną. Aby sprawdzić, ile jest w tobie, lekarz może zakupić badanie krwi na obecność ferrytyny.

Lekarze kupują test na ferrytynę, jeśli inne testy krwi wskazują na to, że są wykonalne, co może skutkować niewystarczającą ilością powietrza w krwiobiegu. Może to pokazać, czy masz dużo lub żelaza, które jest za mało ciała. Lekarze mogą również wykorzystać to do rozpoznania stanu Stilla u dorosłych (typ, który jest rzadki).

Minimalna ilość żelaza będzie przyczyną w przypadku, gdy:

 • Zwykle czujesz zawroty głowy, biedę i
 • faktycznie
 • Wyglądaj blado
 • Mają zadyszkę
 • Miej szybkie bicie serca

Możesz także mieć dziwne pragnienie lukrecji, kredy, kurzu lub gliny. Możesz poczuć uczucie, które cię pali.

Jeśli pozostaniesz niezaznaczony, niższe poziomy żelaza mogą (jeśli nie pompujesz krwi do organizmu wraz z nim). Może również powodować następujące objawy:

 • , lub szum w uszach

Badanie krwi na obecność ferrytyny pomoże Twojemu lekarzowi ustalić, czy organizm oszczędza zbyt dużo żelaza. Wysokie poziomy mogą mieć na celu infekcję,, lub niektóre formy.

Oznaki i objawy dużych ilości żelaza są różne i obejmują:

 • Zmęczenie
 • problemy
 • Niska
 • Utrata anatomii człowieka
 • ból brzucha
 • Brak mocy

„”

Jest to prosty test, który pozwala lekarzowi po prostu zmierzyć ilość amoniaku w twoim ciele. Bakterie w jelitach i komórkach wytwarzają amoniak, gdy organizm przestaje działać.

Amoniak to tylko odpad. Zamienia amoniak prosto w substancję chemiczną zwaną mocznikiem. Ta substancja chemiczna jest -rozpuszczalna – co oznacza, że ​​rozpuszcza się w. W rzeczywistości pozostawia ludzkie ciało w twoim. Jeśli jednak masz określone problemy zdrowotne, takie jak lub, organizm ludzki nie może wytwarzać ani usuwać mocznika. W każdej pełnej sytuacji wydziela się amoniak. Może to skutkować wieloma dylematami, takimi jak zamęt, skrajne zmęczenie, a być może, a czasem nawet śmierć.

Twój lekarz najprawdopodobniej kupi test amoniaku, gdy zapadniesz w śpiączkę bez powodu, jeśli masz zmiany neurologiczne, takie jak nagłe splątanie lub.

Twój lekarz może kupić test amoniaku, czy mają objawy, które występują po pierwszym lub dwóch dniach po porodzie:

 • za mało mocy
 • Drażliwość

Twój lekarz może zakupić ten test dla dziecka lub dziecka, które podejrzewa, że ​​Twoje dziecko ma następujące objawy:

 • Problem Reye’a, niezwykła, ale poważna choroba, robi różnicę na plus. Jest związany z używaniem u młodych, co obejmuje spadek, biorąc pod uwagę, że lata 80.
 • Warunek cyklu mocznikowego. Wpływa to dokładnie na to, jak organizm usuwa odpady powstałe w wyniku ścierania. U noworodków objawia się brakiem, to znaczy drażliwością lub.

Inne powody, dla których lekarz może kupić ten test, dodaj:

 • masz chorobę lub wyniki badań krwi sugerują, że robisz, a Twoje samopoczucie uległo zmianie na jeszcze gorsze (szczególnie w przypadku osób, które mają zmodyfikowaną funkcję lub nawet problem neurologiczny).
 • Chcą ustalić, czy terapia jest stosowana przez zaburzenie zwane. To wtedy ci, którzy mają chorobę wątroby, mają zmieszanie, które jest skrajnie inne psychologiczne modyfikacje.

Technologia laboratoryjna powinna mieć badanie krwiobiegu z żyły w twoim zaopatrzeniu. Mogą dodatkowo po prostu pobierać krew z żyły, a nie z żyły. Ale to się nie dzieje normalnie.

jest z pewnością jednym rodzajem enzymu obecnego w organizmie. Enzymy to białka, które pomagają w zachodzeniu reakcji chemicznych. Na przykład są w stanie rozbijać cząsteczki, które są duże, na mniejsze składniki lub mogą pomagać mniejszym cząstkom łączyć się ze sobą, tworząc większe struktury.

Fosfataza alkaliczna jest wytwarzana przez ciebie poprzez ludzką anatomię, razem z twoimi,, i kośćmi.

Jeśli zauważysz oznaki choroby lub nawet stan tkanki kostnej, Twój lekarz może zakupić test na fosfatazę zasadową (ALP), aby określić enzym, który pomoże w zdiagnozowaniu sytuacji. Czasami jest to sekcja szerszego zakresu testów zwanych wątrobą, czyli rutynowego panelu wątrobowego, który sprawdza, jak pracujesz.

Jeśli Twoja wątroba nie działa prawidłowo, całkowita ilość ALP w Twoim organizmie może być wysoka. Lekarze zwykle wykorzystują ten test do sprawdzenia zablokowanych dróg żółciowych. Inne stany, które spowodują problemy z wątrobą, obejmują:

 • Zablokowanie dróg żółciowych

Test może wykryć problemy z kośćmi, w tym:

 • Rak, który rozprzestrzenił się na kości
 • Choroba Pageta, która dokładnie wpływa na rozwój kości
 • dylematy, które przyniosły

Laboratorium potrzebuje niewielkiej kwoty, aby wykonać test.

Każdy, kto kontroluje wykorzystanie krwiobiegu, zaczyna od założenia przyzwoitej elastycznej opaski zwanej opaską uciskową, wokół górnej części zaopatrzenia. To spowoduje, że twoje żyły puchną wraz z krwią.

Technologia laboratoryjna oczyści lokalizację dzięki rozwiązaniu, które zabija zarazki. (Może to być obszar będący częścią twojej lub tylnej części dłoni). Poczujesz mały patyk, który wkręca się w twoją żyłę. Krążek przenika prosto do małej fiolki połączonej z igłą.

Jeśli test zostanie zakończony, technologia laboratoryjna zdejmie opaskę uciskową, a otrzymasz bandaż w momencie, w którym igła weszła. Zajmie to tylko kilka minut.

Korzystanie z przykładów krwiobiegu jest na ogół wyjątkowo bezpieczne. Kilka rzeczy, które mogą mieć miejsce po teście, obejmuje miejsce, w którym igła weszła, i tylko trochę. Jest też szansa, że ​​jest niewielka.

„”

Test (PRL) mierzy po prostu, ile zwanej prolaktyny masz we krwi. Hormony są wytwarzane w przysadce mózgowej, która znajduje się tuż pod umysłem.

Ilekroć samice po prostu proponują poród, ilość prolaktyny jest dla nich zwiększona do produkcji mleka matki. Niemniej jednak posiadanie dużych ilości prolaktyny jest możliwe, jeśli się tego nie spodziewasz, a także jeśli jesteś osobą.

Twój lekarz może zakupić test na prolaktynę, gdy zgłosisz następujące objawy

Dla kobiet

 • Nieregularne lub brak czasu trwania
 • wydzielanie mleka, gdy się nie spodziewasz lub nie karmisz
 • Czułość w twoim
 • Objawy menopauzy, takie jak na przykład i

Dla facetów

 • Zmniejszona
 • kłopoty z uzyskaniem erekcji
 • Bolesność lub powiększenie piersi
 • Produkcja mleka matki (niezwykle rzadko)

Dla obu

 • Niewyjaśnione
 • dylematy

Zwykle mężczyźni i kobiety, którzy nie są w ciąży, są po prostu niewielkimi śladami prolaktyny w krwiobiegu. Jeśli masz duże kwoty, może to być spowodowane:

 • (aw Twoim gruczole przysadkowym jest dużo prolaktyny)
 • Choroby wpływające na (element kontrolujący przysadkę mózgową)
 • (a)
 • Leki stosowane w leczeniu, i
 • Uszkodzenie lub dyskomfort w klatce piersiowej (na przykład blizny lub zbyt ciasny stanik)

Ponadto,, i (niestabilność hormonów, która wpływa na jajniki), wszystko to wpływa na zdolność organizmu do eliminacji prolaktyny.

Z pewnością nie musisz wykonywać żadnych specjalnych preparatów, które są testem prolaktyny. Otrzymasz próbkę pobraną w laboratorium lub nawet w centrum medycznym. Pracownik laboratorium włoży igłę bezpośrednio do żyły w twoim zapasie, aby uzyskać niewielką ilość.

Niektóre osoby odczuwają jedynie niewielkie ukłucie. Inne osoby mogą odczuwać umiarkowany ból, a później niewielkie siniaki.

Po kilku dniach otrzymasz wyniki testu prolaktyny w postaci partii.

Zakres normalnej prolaktyny we krwi to:

 • Samce: od 2 do 18 nanogramów na mililitr (ng / ml)
 • Kobiety w ciąży: od 2 do 29 ng / ml
 • Ciężarne kobiety: 10 do 209 ng / ml

„”

Jeśli jesteś przyszłą mamą, jednym z wielu testów prenatalnych, które możesz wykonać, może być test na obecność przeciwciał lub ocena przeciwciał. Wyszukuje określone, unikalne białka stworzone przez Ciebie, w Twoim.

Możesz mieć te przeciwciała, jeśli otrzymałeś je od dawcy lub wcześniej. Dodatkowo jest to okazja, którą organizm stworzy, gdy Twój wraz z krwiobiegiem Twojego dziecka nie pasują do siebie.

Wiele z tych przeciwciał może zostać wydalonych, a one mogą wyrządzić Ci krzywdę do krwiobiegu Twojego dziecka. Ocena przeciwciał umożliwia Tobie wraz z lekarzem zrozumienie, dzięki czemu możesz podjąć kroki w celu ochrony rosnącego dziecka, jeśli je masz.

Twój system, który jest odporny, zmusza do walki z rzeczami, które postrzega jako „nie ty”. W większości przypadków jest to świetne, ponieważ przeciwciała często są skierowane przeciwko zarazkom. Kiedy tak jest, twój układ odpornościowy również odbiera niemowlę. Jeśli liczba czerwonych krwinek różni się od krwinek Twojego dziecka, może to spowodować dylematy.

Zdecydowanie absolutnie najbardziej powszechny w odniesieniu do sekcji krwiobiegu + lub -, zwanej elementem Rh. Wiele osób jest Rh dodatnich, co oznacza, że ​​Rh jest białkiem w krwinkach czerwonych. Osoby z ujemnym Rh nie. Więc naprawdę będą wytwarzać przeciwciała, które uderzą w komórki krwi z dodatnim Rh, które wchodzą do ich ludzkiej anatomii.

Jeśli powinieneś być Rh-ujemny, a Twoje dziecko jest Rh-dodatnie, twój krwiobieg może mieć przeciwciała Rh, które mogą rozprowadzać się do krwiobiegu twojego niemowlęcia, gdzie uderzają i niszczą czerwone krwinki niemowlęcia. Może to spowodować, że będzie to wyjątkowo poważne i śmiertelne.

Organizm może wytwarzać inne przeciwciała, które mogą również uderzać w czerwone krwinki niemowlęcia.

Powinnaś poddać się badaniu krwiobiegu na początku macierzyństwa, być może podczas pierwszej wizyty, czyli w okresie prenatalnym. Następnie powinnaś poddać się testowi przeciwciał w ciągu pierwszych 3 miesięcy ciąży, jeśli masz ujemny czynnik Rh. (Jeśli powinieneś mieć dodatni czynnik Rh, Twój lekarz może mimo wszystko chcieć wykonać test na przeciwciała u Ciebie).

Specjalista pracuje nad igłą, aby wykonać badanie krwiobiegu z żyły w ramieniu lub dłoni. Można poczuć niewielkie ukłucie, z niewielkim krwawieniem lub zasinieniem, w miejscu, w którym w rzeczywistości wbija się igła.

Jest szansa, że ​​dostarczą test do laboratorium, aby wykonać A coombs, czyli test pośredni, który sprawdza obecność przeciwciał ruchomych w krwiobiegu czerwonych.

Bez względu na to, jakie leki wybrał lekarz osobiście, warto w miarę możliwości zrozumieć, jak choroba wpłynęła na Ciebie. Dobrym sposobem poinformowania byłoby zapytanie o swoje „znaczniki”.

Jeśli jesteś skierowany, twój lekarz prosi o badanie moczu lub badanie. To ujawnia markery, które są kilkoma ilościami różnych enzymów, białek, a także innych substancji krążących w organizmie – dostarczając wskazówek dotyczących choroby, a tym samym postępu terapii.

Wiele z tych środków obejmuje:

 • Fosfataza alkaliczna specyficzna dla kości (Bone ALP lub BALP). Jest to oszacowanie dotyczące ceny rozwoju tkanki kostnej całego szkieletu. Tworzenie się tkanki kostnej może wydawać się rzeczą dobrą, ale biorąc pod uwagę okoliczności, wiele z nich może być złych. Osoby, które generalnie mają kwoty BALP nawet 3 x normalne.
 • Osteokalcyna. Będzie to kolejny marker rozwoju tkanki kostnej.
 • N-telopeptyd w moczu z rodzaju my lub uNTX. Często jest to marker resorpcji tkanki kostnej lub utraty tkanki kostnej.
 • ilości. Środek ten ocenia, czy masz niedobór, który może być potrzebny do spożycia przez Twój organizm. Możesz przyjmować duże ilości, ale nie zostanie ona skutecznie wchłonięta przez organizm, jeśli nie masz wystarczającej ilości witaminy D.

ZA

Funkcja WebMD

ŹRÓDŁA: dr n. Med. Michael Holick, nauczyciel medycyny, fizjologii i biofizyki, ambulatorium Uniwersytetu Bostońskiego. Robert Recker, MD, MACP, nauczyciel dyrektora i medycyny, Centrum Analizy Osteoporozy, klasa medycyny Creighton University, Omaha, Neb. Ogólnopolska Fundacja Osteoporozy.

© 2007 WebMD, Inc. Wszelkie wolności zastrzeżone.

Uzyskanie pełnej kontroli może zająć trochę czasu, ale wszystkie dane adresowe są warte zachodu. Niekontrolowana cukrzyca oznacza, że ​​poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, nawet jeśli masz z tym do czynienia. I będziesz mieć objawy, takie jak na przykład częstsze oddawanie moczu, silne pragnienie i inne dylematy związane z cukrzycą. 

Na tym możesz narazić się na szereg komplikacji, jeśli nie podejmiesz wysiłku, aby uzyskać uchwyt. Cukrzyca może kosztować prawie każdy organ w tobie, a także:

 • Serce i naczynia krwionośne
 • Oczy
 • Nerki
 • układ nerwowy czyli przewód pokarmowy i zęby

a choroby naczyń krwionośnych są normalnymi dylematami dla wielu osób, u których cukrzyca nie jest w porządku. Jesteś co najmniej dwa razy bardziej podatny na choroby serca i zastrzyki niż ludzie, którzy w rzeczywistości nie mają tego problemu.

Uszkodzenia naczyń krwionośnych lub mogą powodować problemy ze stopami, które w rzadkich przypadkach mogą powodować amputacje. Osoby z cukrzycą są dziesięciokrotnie bardziej prawdopodobne, że zostaną usunięte stopy i stopa niż osoby bez choroby.

znaki: Możesz nie zauważyć wskaźników, chyba że faktycznie masz huśtawka lub huśtawka. Trudności z dużym krwiobiegiem w stopach mogą powodować skurcze nóg, zmiany w porach i skórze, znacznie mniej czucia.

Dobra wiadomość Wiele szanowanych doniesień ujawnia, że ​​radzenie sobie z cukrzycą za pomocą leków, ćwiczeń i diety pozwoli ci uniknąć tych problemów lub powstrzymać ich przed pogorszeniem się u tych, którzy je mają.

Cukrzyca może być przyczyną utraty wzroku wśród dorosłych w Stanach Zjednoczonych w wieku od 20 do 74 lat. Może to powodować dylematy uwagi, z których wiele może spowodować utratę wzroku, jeśli nie zajmiesz się:

 • Jaskra
 • Zaćma
 • Retinopatia cukrzycowa, obejmująca drobny krwiobieg w twoich oczach

objawy: dylematy lub nagła utrata wzroku.

Wiadomości, które są dobrymi badaniami ujawniły, że regularne badania uwagi i szybkie rozwiązanie większości tych dylematów mogą zapobiec aż 90% utraty wzroku związanej z cukrzycą.

Rośliny kwitną, podwórka lub lasy pękają od nowej zieleni i – jak w zegarku – łzawią ci oczy, nos działa, dlatego kichanie nie ustaje. Chciałbyś, żebyś skorzystał z dobrej pogody, kiedy wychodzisz na zewnątrz, czujesz się nieszczęśliwy.

Wyobrażasz sobie, że można to opisać jako fajne, ale jest pewien wzór. Każdego roku masz objawy, które występują w tej samej wiosennej (lub letniej lub jesiennej) atmosferze. Prawie na pewno masz regularne alergie, które często nazywa się temperaturą siana.

Niektóre kwiaty, w tym ambrozja, trawy i lasy dębowe, tworzą drobny proszek zwany pyłkiem, który jest wystarczająco lekki, aby przemieszczać się w atmosferze. To jeden ze sposobów, w jaki te kwiaty rozwijają się i rozmnażają samodzielnie.

Znacznie ponad 25 milionów Amerykanów jest uczulonych na pyłki. Niektóre osoby są wrażliwe na pyłki drzew, które wiosną mogą dostać się do świeżej atmosfery. Inni ludzie mają dokuczliwy problem z pyłkami trawnika, co może być większym problemem w okresie letnim. Niemniej jednak inni ludzie mają problem z pyłkami chwastów, co może być typowe dla jesieni.

Jeśli zostanie zaatakowany, jeśli masz alergię na pyłki i wyjdziesz na zewnątrz w dniu, w którym lata wokół, twoje ciało zareaguje tak. Twój system, który jest odporny, zareaguje na dużą ilość czegoś, co nazywa się histaminą. Kiedy to nastąpi, będziesz mieć znaki takie jak:

 • Swędząca szyja
 • Czerwone, swędzące, łzawiące oczy
 • Katar lub zatkany nos
 • Świszczący oddech lub kaszel

Twój lekarz może najpierw chcieć zgodzić się, że masz wrażliwość. Alergolog może zlecić Ci badanie skórne, aby sprawdzić, co powoduje Twoje problemy.

Kiedy już to zostanie zawężone, istnieje wiele metod leczenia alergii na pyłki

 • Irygacja nosa. Wypłukuje zatoki za pomocą wyciskanego pojemnika, naczynia neti lub innego urządzenia, używając roztworu słonej wody (soli fizjologicznej). Upewnij się, że używasz wody destylowanej lub sterylnej. Przed użyciem, jeśli używasz wody z kranu, musisz ją zagotować i pozostawić do ostygnięcia. A może możesz to przefiltrować, używając filtra, który podaje „NSF 53” lub „NSF 58” lub twierdzi, że pory są „absolutne” o wielkości zaledwie jednego mikrona lub mniejszej. Dodatkowo, pamiętaj o czyszczeniu pojemnika lub dzbanka neti po każdym użyciu, dodatkowo używając wody destylowanej, sterylnej, przegotowanej lub przefiltrowanej.
 • Leki dostępne bez recepty (OTC). Leki przeciwhistaminowe blokują histaminę wytwarzaną przez organizm. Jeśli twój nos jest zatkany, leki zmniejszające przekrwienie ułatwią ci wdech. Niektóre aerozole do nosa również pomagają w nadwrażliwości.
 • Leki na receptę. W przypadku, gdy leki OTC nie działają, lekarz może zalecić jedną skuteczniejszą rzecz. Niektóre przepisane leki blokują inne substancje chemiczne niż histamina, które wywołują alergie. Inne osoby leczą obserwowalne objawy wywołane przez określone formy pyłków traw lub chwastów.
 • Strzały dla alergików. Jeśli nie masz szczęścia z lekarstwami, pomocne mogą być zastrzyki wrażliwości. Co kilka tygodni będziesz chodzić od razu do alergologa, aby lekarz wstrzyknął niewielką ilość, która powoduje problemy pod warstwą skóry. Z biegiem miesięcy organizm powinien przyzwyczaić się do wyzwalacza, a twoje objawy powinny postępować.

Wyrażenie () definiuje połączony zespół problemów, w których dochodzi do stanu zapalnego. Zwykle jest uważany za chorobę, ale badania sugerują, że choroba przewlekła może nie być spowodowana systemem, który jest odporny na organizm ludzki. Jest to raczej konsekwencja systemu, który jest odporny na łagodny wirus, zarazki lub pokarmy dostające się do jelit, co prowadzi do uszkodzenia jelit.

Dwie główne formy są i. jest ograniczona przez duże jelito. to powiedziawszy, może obejmować każdy główny przewód pokarmowy do twojego. Najczęściej jednak wpływa na przeszłość jelita głównego, które jest małe, okrężnicę lub oba.

Wiesz, że jeśli masz nieswoistego zapalenia jelit, zwykle przebiega to woskowanie i zanik. Jeśli masz ciężki stan zapalny, choroba jest znana jako aktywna, dlatego osoba doświadcza zaostrzenia objawów. Jeśli masz mniejsze podrażnienie lub nie masz go wcale, u każdego często nie występują oznaki, dlatego stwierdza się, że choroba ustąpiła.

IBD to po prostu choroba, której przyczyna jest nieznana. Niektóre reprezentatywne lub nawet mieszane czynniki – zarazki, wirusy, antygeny – powodują, że zdolność organizmu do zwalczania chorób wywołuje reakcję zapalną.

SpanishEnglishFrenchRussian